הטבות להורים בחינוך מיוחד – יש לכם ילדים עם צרכים מיוחדים? ייתכן שתימצאו זכאים לקבל הטבות מס משמעותיות בשווי אלפי שקלים מידי שנה!

לא מעט הורים לילדים בחינוך מיוחד לא מודעים לכלל הטבות המס המגיעות להם, מה שמזכה אותם בקבלת החזרים. ישנם אנשים רבים שמשלמים מיסים גבוהים מאלה שהן אמורים לשלם דרך קבע מתוך חוסר היכרות עם פרטי החוקה המזכים אותם בשלל נקודות זיכוי המתבטאות בהנחות של ממש. אחת מנקודות הזיכוי הפחות מוכרות היא נקודת זיכוי להורים המגדלים ילדים עם צרכים מיוחדים. רשויות המס מכירות בכל הקשיים והאתגרים בגידול ילדים בעלי צרכים מיוחדים ולכן מעניקים נקודות הטבות להורים בחינוך מיוחד. בדומה לכך, ישנן עוד לא מעט נקודות זיכוי המגיעות לחד הוריים, למשלמי מזונות, לבעלי אחוזי נכות הפוגעים בכושר העבודה, למסיימי תואר ראשון, לגרים באזורי פריפרייה ועוד. מעבר לנקודות הזיכוי המאפשרות לרבים לקבל הנחות משמעותיות בשווי אלפי שקלים מידי שנה, ישנן עוד סיבות רבות נוספות בגינן רבים משלמים מיסים גבוהים בעשרות אחוזים באלה שהם אמורים לשלם בהתחשב בסך הכנסתם השנתית.

אז אם גם אתם חוששים שתשלומי המיסים שלכם גבוהים מידי, חשוב שתכירו את הליך קבלת החזרי מיסים. חברת החזר מס – זכותך מתעסקת בכל הקשור לפרטי החוקה בקבלת החזרי מס כך שהם יוכלו לסייע לכם בכל צורך. לפני שאתם ממהרים להסתייע באנשי מקצוע, מומחי החזר מס – זכותך מעניקים לכם כמה טיפים חשובים ומדגישים מספר נקודות מרכזיות שיעזרו לכם להבין כיצד מחושבים ניכויי המס החודשיים שלכם וכיצד ניתן לבדוק האם אתם זכאים לקבלת הטבות להורים בחינוך מיוחד, החזרי מס בשל גבייה לא נכונה או אי הענקת נקודות זיכוי שונות.

רוצים לעקוב אחרי ניכויי המס שלכם אך לא יודעים כיצד הם מחושבים? מומחים בתחום עושים לכם סדר בשיטת הניכויים!

כבר בשלב הראשון מומחי חברת החזר מס – זכותך מדגישים את השיטות בעזרתן רשויות המיסים מחשבות את הניכויים של כל עובדי המשק. הנקודה הראשונה שרבים לא מודעים אליה היא חישוב ניכויי המס על פי משכורת ששנתית ולא על פי משכורת חודשית. למרות שאתם רואים ניכויים מידי חודש בתלוש החודשי, עדיין סך ההורדה חושב על פי המשכורת השנתית. איך זה עובד?

רשויות המס משערות כמה תהיה משכורתו השנתית של כל עובד במשק כבר בתחילת השנה על פי השערה מושכלת זו מנכים את המיסים החודשיים ממשכורתו. מומחי חברת החזר מס – זכותך מסבירים ששיטה זו נובעת מהחשש לנכות את גל המיסים בסוף השנה בהתבסס על ההכנסות בפועל. גבייה חד פעמית לש כל תשלומי המס של השנה עלולה לפגוע כלכלית במשפחות רבות בישראל ולכן הם בוחרים לשער את סך ההכנסה השנתית ולהתחיל בניכויים חודשיים כבר מתחילת השנה. יש להדגיש שרשויות המס לא משערות באופן שרירותי או רנדומלי את סך ההכנסה השנתית של כל עובד אלא מתבססים על סך הכנסתו השנתית בהתאם לחוזה העבודה. לדוגמה כל עובד שמקבל 9,000 שקלים מידי חודש עבור עבודתו, יהיה צפוי להרוויח כ 108,000 שקלים במשכורת השנתית. איך מחשבים? מכפילים את כל ההכנסה החודשית בכל חודשי העבודה במהלך השנה וכך ניתן לקבל סכום משוער של הכנסה שנתית, לחשב כמה מיסים אותו עובד נדרש לשלם ולחלק את חובו לתשלומים חודשיים.

כל הגורמים לכך שרבים משלמים מיסים גבוהים מידי שלא לצורך – זכאות לנקודות הטבה שונות ופגיעה בשכר החודשי משלל סיבות

אז למה בכל זאת כל כך הרבה אנשים בישראל משלמים מיסים גבוהים מידי וזכאים לקבל החזרי מס לשכירים המלצות, החזרי מס לעצמאיים או הטבות להורים בחינוך מיוחד? בעיקר בגלל שיטת החישוב. שיטת החישוב שהצגנו מעלה אכל מצליחה לדייק במרבית המקרים, אך במידה וחלו שינויים בסך ההכנסה החודשית של העובד הדבר ישפיע בישירות על סך ההכנסה השנתית שלו ועל גובה ניכויי המס שהוא נדרש לשלם. פגיעה בהכנסה החודשית יכולה להיגרם כתוצאה שי הורדה בשכר משלל סיבות, קיצוץ בשעות העבודה לעובדים שעתיים, סגרים חוזרים ונשנים בתקופת נגיף הקורונה בישראל, פציעות או בעיות בריאותיות שונות הפוגעות בכושר העבודה ועוד. כלל הגורמים הללו יביאו לפגיעה ישירה בסך המשכורת השנתית, מה שלא תמיד יבוא בחשבון בחישוב סך הניכויים. יתרה מכך, ישנם רבים הזכרים להטבות להורים בחינוך מיוחד, לנקודות זיכוי בגין נכות, אזורי מגורים ותנאים סוציאליים שונים.

הורים רבים לילדים עם צרכים מיוחדים לא מודעים לכך שהם זכאים לקבל הטבות להורים בחינוך מיוחד, מה שגורם להם לשלם יותר. הטבות להורים בחינוך מיוחד מאפשרות לכל אותם הורים לדרוש את כל שמגיע להם בדיעבד עד שש שנים אחורה ולקבל החזרי מס לשכירים המלצות וכן החזרי מס לעצמאיים על כל ההפרשים שהם שילמו בגין אי הכרה בהטבות המגיעות להם.

בדיקה אינטרנטית פשוטה שתבדוק האם גם אתם שילמתם מיסים שלא לצורך בשש השנים האחרונות

רוצים לבדוק האם גם אתם זכאים לקבל החזרי מס בגין הטבות להורים בחינוך מיוחד שלא קיבלתם, בגין גבייה לא נכונה או אי הכרה בשלל הטבות שונות? חברת החזר מס – זכותך מסבירה שכיום ניתן לעשות זאת בקלות רבה דרך האינטרנט בלבד. עד לפני שנים בודדות הליך בדיקת זכאות לקבל החזרי מס הטבות להורים בחינוך מיוחד הצריך מרבים לעמוד בתורים בלתי נגמרים במשרדים ממשלתיים, להתמודד עם טפסים מפחידים מלאי בירוקרטיה מורכבת, להמציא לא מעט אישורים רלוונטיים ולבזבז על כל מספר ימי עבודה.

השלבים המורכבים גרמו לכך שרבים ויתרו על הטבות להורים בחינוך מיוחד ועל שלל נקודות זיכוי נוספות המגיעות להם רק בשביל לא להתמודד עם הליך הבדיקה המורכב. אך בשנים האחרונות הליך הבדיקה עבר שינויים רבים עד שכיום תוכלו לבדוק לגמרי בעצמכם את זכאותכם לקבל הטבות להורים בחינוך מיוחד והחזרי מס מכל סיבה דרך האינטרנט. הליך הבדיקה לא מצריך יותר ממספר דקות בודדות מכל מקום ובכל זמן שתבחרו כך שאם אתם הורים לילדים בחינוך מיוחד, מוטב לבדוק זכאיות לקבל הטבות להורים בחינוך מיוחד והחזרים על כל השנים שהייתם זכאים ולא קיבלתם (עד שש שנים רטרואקטיבית).

הטבות להורים בחינוך מיוחד
הטבות להורים בחינוך מיוחד

חברת החזר מס – זכותך תשמח לסייע בכל צורך!

חברת החזר מס – זכותך תשמח לסייע לכם בכל בעיה בהליך הבדיקה, בקבלת התשובה או בהעברת הכספים לחשבונכם. חשוב להדגיש שבמידה ונמצאתם זכאים לקבל הטבות להורים בחינוך מיוחד, החזרי מס לשכירים המלצות או החזרי מס לעצמאיים מכל סיבה שהיא לאחר הליך בדיקת החזר מס לפי תעודת זהות, כל הכספים המגיעים לכם יועברו ישירות לחשבון הבנק בתוספת ריבית חיובית של 4% בכל שנה. בדיקת החזר מס לפי תעודת זהות פשוטה ומהירה יכולה למצוא אתכם זכאים לקבלת החזרים על סך אלפי ואף עשרות אלפי שקלים. ניתן לקבל החזרי מס עד שש שנים רטרואקטיבית כך שכדאי שתערכו את הבדיקה כמה שיותר מהר. ברוב המקרים הכספים המגיעים לכם בגין הטבות להורים בחינוך מיוחד או מכל סיבה אחרת יועברו לחשבונכם לאחר מספר חודשים בלבד.

עוד משהו מעניין על: החזר מס שלילי

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן