החזר מס תרומות - זכותך!

לפי פקודת מס הכנסה כל מי שתרם מעל 190 שקלים נכון לשנת 2020 יכול וזכאי לקבל על כך החזר מס מהמדינה! החזר מס תרומות הוא החזר נהדר עבור מי שרוצה גם לתרום. שכן, הוא מאפשר להזדכות על סכומי כסף גדולים הניתנים בצורה של תרומה.

מעוניינים במידע נוסף על החזר מס תרומות? קראו את כל המאמר וצרו קשר לסיוע אישי בנושא.

זכותך – החזר מס תרומות

תרמתם מעל 190 למוסד ציבורי? מגיע לכם החזר מס תרומות! כל שעליכם לעשות הוא לקבל אישור לכך לפי סעיף 46 בפקודת מס ההכנסה ולקבל את זיכוי המס על אותה שנה בה תרמתם.

גם שכירים במקום העבודה יכולים לקבל החזר מס על תרומות במסגרת תלוש המשכורת בזמן שנת המס שבה ניתנה התרומה. אם הגשתם בקשה לאחר שנת המס תוכלו לקבל החזר מס בגין תרומות בצורה רטרואקטיבית.

החזר מס לתורמים ניתן בגובה של 35% מסך התרומה וזהו ללא ספק אחוז גבוה ומשמעותי שיכול לגרום לכם לתרום בקביעות ולהמשיך ליהנות מהחזר המס בנוסף כל שנה.

החזר מס בנסיבות לימודים
החזר מס בנסיבות משפחתיות
החזר מס בנסיבות רפואיות
החזר מס בנסיבות תעסוקתיות

איך לקבל החזר מס על תרומות – זכותך – מובילים בתחום

החזר מס תרומות ניתן גם עבור כל מי שסיפק חינם ללא תמורה שירותים מקצועיים עבור מוסד ציבורי כלשהוא בחישוב שונה מהחזר המס הניתן על תרומה רגילה.

שימו לב: החזר מס על תרומות יכול להתעדכן מדי פעם בשיעור ההחזר באחוזים. צריכים מידע מקצועי בתחום החזרי מס בכלל והחזרי מס על תרומות בפרט? השאירו פרטים או צרו קשר וקבלו מענה מקצועי ואישי בתחום עוד היום.

החזר מס בגין תרומות למוסד ציבורי שלא למטרות רווח

כל מוסד ציבורי אשר מקדם מטרות ציבוריות שאינן למטרות רווח כגון עמותה (ע"ר) או חברה לתועלת הציבור (חל"צ) נחשבים ומוכרים לצורכי החזר מס תרומות. באפשרותכם לבדוק לגביי כל מוסד אליו אתם מתכוונים לתרום באתר רשות המיסים האם הוא מוכר לצורך החזר מס בגין תרומות.

שימו לב שלכל אישור יש תוקף שונה ועליכם לוודא שישי התאמה בים השנה בה תרמתם לאותו למוסד לבין תוקף האישור שלו.

גם תורמים וגם מקבלים החזר מס לתורמים

חשוב לדעת: החזר מס תרומות עבור שכירים יינתן אך ורק במהלך שנת המס הרלוונטית אך אין צורך להמתין לסיום השנה כדי לבקש החזר מס לתורמים. כמו כן זיכוי המס לא יינתן על תרומה מעבר לתקרה בסך 30% מהכנסתכם החייבת במס לאותה שנה או מעבר ל 9 מיליון ושלוש מאות אלף לערך על פי הסכום הנמוך מהשניים.

אין ספק שתורמים ופילנטרופים זכאים לכבוד והכרה מצד המערכת והחזר מס תורמים על אף שנשמע בתחילה מוזר, יכול דווקא לגרום למי שרוצה לתרום להגדיל את כספי התרומה שלו ולא להפחית בהם. בצורה של החזר מס לתורמים גם המוסד הציבורי אליו נתרם הכסף נהנה וגם התורם יכול לקבל זיכוי מס בחזרה.

החזר מס תרומות החזרי מס זכותך
החזר מס תרומות

החזר מס תרומות – החזר עד 6 שנים אחורה

בנוסף על האפשרות ליהנות מהחזר מס עד שש שנים לאחור ניתן להעביר את סכום מס התרומה אל 3 השנים הבאות במידה וסכום זה עובר את תקרת 30% לשנה הקבועה בחוק.

תרמתם הרבה ומעוניינים בפרטים מלאים על חוקי המס, אפשרויות העברת התרומה לשנים קדימה, החזר מס על תרומה וכדומה? פנו אלינו ונטפל בפנייתכם על הצד הטוב ביותר לאור ניסיון רב שיש לנו בתחום החזרי המס על תרומות וכל סוגי החזרי המס האחרים לרבות החזרה מס על פיצויים, החזר מס שבח ועוד.

לסיכום, תורמים רבים עושים זאת בחפץ לב ובכוונה טובה ללא כל כוונת רווח אך טוב לדעת שגם הם יכולים ליהנות מהחזר מס על פעולה מבורכת זאת. עבור תורמים אלה לא החזר המס הוא המטרה כמובן אך ידיעה שמגיעה להם החזר מס יכולה דווקא להועיל לסכום אותו התכוונו לתרום ולהגדיל אותו.

תורמים יחידים וכן עסקים שלא מאוגדים כחברה בע"מ זכאים לזיכוי מס בגובה 35% מסך התרומה! זהו שיעור החזר מס גבוה ונחמד לקבל אותו שכן זה מדרבן אנשים לתרום סכומי כסף לא קטנים כאשר הם יודעים שמגיע להם החזר מס כל כך גבוה על תרומתם.

שירותים נוספים של המשרד: החזרי מס על אובדן כושר עבודה, החזר מס למשפחות חד הוריות, החזר מס בגין נכות או מחלה קשה, החזרי מס לשכירים או עצמאים, החזרי מס להורים לילדים בעלי מוגבלויות ועוד. פנו אלינו עוד היום ונשמח להעניק לכם סיוע חשבונאי מתקדם בכל ענייני המס לחברות או אנשים פרטיים, בעלי עסקים, עוסקים מורשים, עוסקים פטורים וכדומה.

בדיקת זכאות להחזר מס עד 6 אחרוה וללא עלות, תשלום עמלה רק על הצלחה בהשגת החזר המס המבוקש!

מהרו להגיש בקשה להחזר מס עבור שכירים לאחר מגפת הקורונה כאשר משרדי רשות המיסים עדיין לא עמוסים וכן בקשות למענקי עבודה ומענקים אחרים מכל סוג וכן וכל סוגי החזרי המס הקיימים. למשרדנו ניסיון רב תחום ומומחיות בהגשת בקשות להחזר מס עבור משתחררים טריים מהצבא, בעלי עסקים, גמלאים בגין החזר מס על משיכת כספי תגמולים מוקדמת וכדומה.

לא בטוחים אם מגיע לכם החזר מס? פנו לבעל מקצוע, רואה חשבון או יועץ מס מוסמך ותקבלו את כל המידע הדרוש שאינו נמצא ברשותכם וכן תוכלו להגדיל את אחוזי ההצלחה של הבקשות להחזר מס באמצעות הגשה מקוונת דרך משרד מומחה בתחום בעל הצלחות קודמות רבות ומאות לקוחות מרוצים שכבר נהנו מהחזר מס מכל סוג עד 6 שנים אחורה בסכומי כסף כדולים במצטבר ובשווי של אלפי שקלים כל חודש ובשנה. בהצלחה! >>

השאירו פרטים מלאים, שם וטלפון או התקשרו עכשיו לייעוץ מקצועי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות ממומחה מס מוביל בתחום החזרי מס מכל הסוגים לרבות החזר מס על התרומות. חייגו עכשיו! >>

כל מה שצריך לדעת על החזר מס תרומות

החזר מס הכנסה תרומות – מקפידים לתת תרומות? ייתכן שאתם זכאים לקבל החזר מס תרומות

החזר מס הכנסה תרומות – מקפידים לתת תרומות? ייתכן שאתם זכאים לקבל החזר מס תרומות

אוהבים לתרום הרבה? הגעתם למקום הנכון! כאן תוכלו לבדוק את זכאותכם לקבלת החזר מס תרומות. ישנם אנשים המקפידים לתת תרומות...

נוהגים לתרום? ייתכן שאתם זכאים לזיכוי בגין תרומות שנים קודמות

נוהגים לתרום? ייתכן שאתם זכאים לזיכוי בגין תרומות שנים קודמות

אנשים רבים מקפידים לתת תרומות. אך מה שרבים מהם אינם יודעים הוא שישנם החזרי מס בגין תרומות. אז אם גם...

החזר מס תרומות - שאלות ותשובות

כל מי שנחשב תורם יחיד ועסק שלא מאוגד כחברה בע"מ (בעירבון מוגבל) זכאי להחזר מס בגובה של 35 אחוז מסך התרומה. רוצים שנגיש עבורכם הקשה להחזר מס בגין תרומה? השאירו פרטים לחזרה או צרו קשר עוד היום.

כן, החזר התרומה צריך להיות מצוין בתלוש השכר החודשי. שכיר יכול לתרום במקום עבודתו על בסיס קבוע או באופן חד פעמי עד תקרת סכום מסוימת ולקבל החזר מס מלא על כך בשיעור המעודכן באותה עת ברשות המס.

כן, רוב החזרי המס יכולים להינתן עבור 6 שנים משנת המס הנוכחית. כלומר אם השנה היא 2020 אפשר לקבל החזרי מס על תרומה שניתנה גם בשנת 2014 ואילך, עד שנת המס הנוכחית. כל שנה נבחנת לגופה וניתן לצבור החזרי מס על כל השנים הללו, כל אחת בנפרד או כולן יחד אז הן נאספות להחזר מס גדול אחד המגיע לכם ויכול לעבור לחשבון הבנק שלכם לאחר אישור הבקשה להחזר מס.

מעוניינים בפרטים נוספים ועזרה בהגשת בקשה להחזר מס בגין תרומה בגין כל סיבה אחרת? פנו אלינו ונשמח להעניק לכם יעוץ אישי ומקצועי בנושא.

על מנת ליהנות מהחזר מס על תרומה המקום או הגוף אליו מועברת התרומה חייב להיות מוכר כמוסד ציבורי ללא מטרות כמו עמותה רשומה (ע"ר) או חברה לתועלת הציבור (חל"צ). ניתן לראות רשימה מעודכנת של גופים מוכרים לצורכי החזר מס תרומות באתר רשות המיסים. רשימה זו מתעדכנת מדי פעם ועליכם לוודא שאותו מוסד היה מוכר בשנה בה תרמתם.

כן, סכום התרומה עליו מגיע החזר מס חייב להיות מעל 190 שקלים חדשים. כל סכום מעל סכום זה מזכה את נותן התרומה בזיכוי מס בגובה 35% מסך התרומה. למשל אדם שתרם 2000 שקלים למוסד ציבורי מוכר ללא מטרות רווח ייהנה מ-700 שקלים זיכוי או החזר מס על תרומתו זו.

דילוג לתוכן