תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה – הכירו את כל השינויים החיוביים בהליך בדיקת הזכאות וקבלת החזרי מס ישירות לחשבון הבנק

לא מעט אנשים כיום נמצאים זכאים לקבלת החזרי מס שנוכו ממשכורתם שלא לצורך. אם גם אתם חושבים שגובה המיסים שאתם משלמים גבוה מידי, חשוב שתכירו את הדרך הקלה, המהירה והיעילה ביותר לבדוק את זכאותכם לקבלת סטטוס החזר מס. עד לפני מספר שנים הליך קבלת החזרי מס – זכותך היה נחשב ארוך ומייגע ולכן רבים בחרו לוותר עליו. גם כיום ישנם רבים הסבורים כי הם שילמו וממשיכים לשלם מיסים גבוהים מידי ולא עושים דבר כדי לשנות זאת. הסיבה לכך נעוצה בהליכים הבירוקרטיים הקשים שבעבר נאלצו לעבור בכדי לקבל סטטוס החזר מס. תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

עד לפני מספר שנים לא רבות, כל מבקש החזרי מס נדרש להתמודד עם הליך בירוקרטי ארוך ומייגע, לא מעט ניירת, עמידה בתורים בלתי נגמרים במוסדות ממשלתיים שונים, ויתור על מספר ימי עבודה לטובת השלמת כל השלבים הנדרשים ועוד. לכן, חשוב להדגיש ולומר כי כיום ישנה אפשרות פשוטה, מהירה ויעילה הרבה יותר. בעידן האינטרנטי תוכלו להשלים את כל השלבים הנדרשים ברשת בעזרת כמה לחיצות כפתור בלבד תוך דקות בודדות. מעבר לחיסכון ההתמודדות עם הליך בירוקרטי ארוך ומייגע, גם התורים הארוכים במשרדים הממשלתיים נחסכו כך שאין יותר תירוצים, כל שנותר לכם זה לבדוק את זכאותכם לקבלת החזרי מס – זכותך. אז רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך, חשוב שתכירו את הדרך בה רשות המיסים מחשבת את גובה ניכויי המס לכל עובד וכן את הסיבות השכיחות ביותר לפערי מס ולקבלת החזרים.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה אתם שואלים? הרבה פחות משאתם חושבים! תוך מספר דקות תוכלו לבדוק את זכאותכם ללא תורים ארוכים ובירוקרטיה ממשלתית

לפני שניגע בשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה ובאילו תנאים, חשוב להכיר את שיטת חישוב המס בישראל. שיטת חישוב המס בישראל מחושבת על סמך ההכנסה השנתית ולא החודשית כפי שמקובל לחשוב. להכנסה החודשית אין משמעות על סך ניכויי המס השנתיים הנבחנים אך ורק לפי סך ההכנסה השנתית. אז רגע לפני התשובה לשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה, חשוב להבין את שיטת החישוב. ראשית, יש להבין מדוע אנו משלמים מיסים מידי חודש אם סך התשלום נקבע על סמך ההכנסה השנתית בלבד? שנית, כיצד בדיוק רשויות המס יודעות כמה כל עובד במשק ירוויח בתום שנת העבודה כבר מתחילתה?

באשר לשאלה הראשונה, רשות המיסים גובה תשלומי מס מידי חודש בחודשו על מנת למנוע הכבדה על משק הבית הממוצע. תשלום שנתי וחד פעמי עתיד להיות גדול ומשמעותי, מה שלא כולם יוכלו להרשות לעצמם, ולכן הסכום מחולק ל 12 תשלומים חודשיים. באשר לשאלה השניה והמעניינת יותר, איך רשות המיסים יודעת כמה כל עובד במשק ירוויח בתום השנה כבר בתחילתה, חשוב להבין נקודה חשובה. רוב ככל פערי המס המזכים רבים כיום בקבלת החזרי מס – זכותך, נגרמים כתוצאה מהתשובה לשאלה. התשובה היא הערכה מושכלת.

אם תכירו את אופן החישוב של רשות המיסים, תוכלו לעקוב אחרי ניכויי המס שלכם – כך רשות המיסים בישראל מחשבת את ניכויי נמס מכל עובד

רשות המיסים מכפילה את סך חודשי העבודה בסך ההכנסה החודשית וכך מעריכה את הכנסתו השנתית של כל עובד ועל סמך זה קובעת את ניכויי המס. לדוגמה במידה ועובד מסויים מרוויח 12,000 שקלים מידי חודש, סך ההכנסה השנתית שלו תהיה 144,000 שקלים. רשות המיסים מחשבת את ניכויי המס בהתאם לסכום השנתי ומחלקת את הסכום ל 12 תשלומים חודשיים. אז מתי מתחילה כל הבעיה בגינה רבים כיום משלמים מיסים גבוהים יותר מאלה שהם צריכים לשלם ונמצאים זכאים לקבלת מחזרי מס – זכותך? כאשר חל שינוי כלשהו בהכנסה החודשית. רגע לפני כל הפרטים אודות הליך זיכוי חשבון הבנק שלכם וקבלת תשובה לשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה, אספנו עבורכם את כל המקרים השכיחים ביותר בגינם אנשים רבים כיום מקבלים החזר מס בגין פיצויים, החזרי מס שבח ששולם שלא לצורך, החזרי בית ועוד.

חל שינוי בגובה ההכנסה החודשית שלכם? קיים סיכוי סביר שאתם זכאים להחזרי מס!

הסיבה הראשונה בגינה אנשים רבים משלמים מיסים גבוהים יותר מאלה שהם אמורים לשלם על סמך הכנסתם השנתית היא שינויים בגובה ההכנסה במהלך השנה. לא אחת קורה שעובד לא מצליח להשלים את כל חודשי העבודה בגין חולי, פציעה ועוד שלל סיבות נוספות. מעבר לאי השלמת כל חודשי העבודה, ישנם מצבים רבים בהם משכורתו של עובד יורדת במהלך השנה, מה שכמובן גורע גם כן מסך ההכנסה השנתית. לדוגמה עובד שהתחיל את שנת עבודתו עם משכורת של 12,000 שקלים מידי חודש, סך הכנסתו השנתית אמורה להיות 144,000 שקלים. אך לאחר מספר חודשים ספורים משכורתו ירדה ל 10,000 שקלים מידי חודש, מה שגורע 24,000 שקלים בסך ההכנסה השנתית (תלוי כמובן בתאריך הורדת המשכורת). לא אחת רשות המיסים מנכה מיסים ממשכורתו של העובד כאילו סך הכנסתו השנתית עדיין צפוייה להיות 144,000 שקלים ללא שינוי, מה שיוצר פער של ממש.

לא ידעתם שאתם זכאים להטבות מס? תוכלו לקבל אותם רטרואקטיבית!

סיבה נוספת היא אי התחשבות בנקודות הטבה בניכויי מיסים. לא מעט אנשים כיום נמצאים זכאים לקבלת החזר מס בגין פיצויים וכן החזרי בית רק בשל אי התחשבות בהטבות המגיעות לו. רשות המיסים מעניקה הטבות לאנשים רבים, לרבות גרים באזורי פריפריה, בעלי תואר אקדמי, נכים, גרושים, הורים ועוד. אז אם גם אתם עונים על אחת ההגדרות הללו ולא ידעתם שמגיע לכם הטבות מס, כנראה שגם אתם תימצאו זכאים לקבלת החזרי מס – זכותך. עוד יש להדגיש כי גם עצמאים זכאים לקבלת החזרי מס במקרים מסויימים כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא חוסר הכרה בהוצאות המשרתות את בית העסק. לאחר שנגענו בסיבות השכיחות ביותר לפערי מס, בדרך הפשוטה לבדוק זכאות ובאופן החישוב של רשות המיסים, הגיע הזמן לענות על השאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה ובאילו תנאים.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה
תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

אז תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה ובאילו תנאים? תוך שנה לכל היותר ובתוספת ריבית בת 4% מידי שנה

ראשית, באשר לשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה, חשוב להדגיש כי ברוב המקרים חשבון העובד שנמצא זכאי להחזרי מס יזוכה תוך עד שנה מיום הימצאותו זכאי. לא מעט אנשים ששואלים תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה בטוחים כי מדובר בהליך ארוך ומייגע אך האמת היא שברוב המקרים החשבון מזוכה תוך מספר חודשים בודדים. עוד חשוב לדעת שניתן לקבל החזרי מס עד שש שנים מתום שנת המס שחלה בה טעות. כלומר תוכלו לקבל החזרי מס רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה. כל החזרי המיסים יועברו לחשבון הבנק המעודכן ברשות המיסים בתוספת ריביות והצמדות על סך 4% מידי שנה. מעבר לכך שתקבלו את כל כספיכם חזרה, תיהנו גם מריבית על הכסף שלכם.

עוד משהו מעניין על: קבלת נקודות זיכוי במס הכנסה, עיכוב החזר מס הכנסה

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן