פטור ממס – אם גם אתם לא מצליחים לעקוב אחרי הורדות המס שלכם, הגעתם למקום הנכון. עושים לכם סדר בכל הבלאגן!

לא מעט אנשים בישראל זכאים לקבל החזרי מיסים על סך אלפי שקלים ללא ידיעתם. ישנם אף רבים שזכאים לקבל פטור ממס והם ממשיכים לשלם מיסים מידי חודש. אם גם אתם לא מצליחים לעקוב אחרי הורדות המיסים שלכם ולא בדיוק יודעים לחשב כמה מס אתם אמורים לשלם על סמך ההכנסה החודשית, החזרי מס זכותך יעשו לכם סדר בכל הבלאגן. עובדים רבים בישראל לא מכירים את שיטת חישוב ניכויי המס ולא מצליחים לעקוב אחרי כל ההורדות החודשיות שלהם, מה שגורר לא אחת פערי מס המזכים רבים בקבלת החזרים. חברת החזרי מס זכותך מסייעת לעובדים רבים להכיר את שיטות החישוב של רשות המיסים, לעקוב אחרי כל ניכויי המס החודשיים שלהם, לבדוק זכאות לקבל פטור ממס או החזרי מס וליהנות מאלפי ואף עשרות אלפי שקלים החזרים, גם על שנים עברו.

לפני שניצלול לפרטי הפרטים, חשוב שתכירו את השינויים הגדולים שיקלו עליכם את כל שלבי בדיקת זכאותכם לקבל פטור ממס או החזרי מיסים ששילמתם ללא צורך. בשנים האחרונות עולם הטכנולוגיה עובר שינויים רבים ותדירים. אחד השינויים הגדולים ביותר שקשורים לעולם המיסים הוא האפשרות לבדוק זכאות לקבל פטור ממס או החזרי מס דרך האינטרנט. עד לפני מספר שנים בודדות, הליך בדיקת הזכאות כלל שלבים רבים, צורך בצירוף לא מעט טפסים, עמידה בתורים ארוכים שהצריכו מרבים לבטל ימי עבודה, התמודדות מורכבת עם בירוקרטיות בנקאיות ועוד.

הכירו את הבדיקה הפשוטה לקבל החזרים – בדיקה אינטרנטית שתוכלו להשלים לבד מכל מקום ובכל שעה

הליך הבדיקה המורכב הרחיק עובדים רבים שבחרו להמשיך את שגרת חייהם ללא בדיקת זכאותם לקבל פטור ממס או החזרי מס בגין מיסים שכבר הפסיקו לשלם. חברת החזרי מס זכותך מסבירה שאפילו כיום, ישנם אלפי עובדים בכל רחבי הארץ שמשלמים מיסים גבוהים דרך קבע על אף שהם זכאים לקבל פטור ממס או הורדה בשיעור המס שהם נדרשים לשלם. אז מה עושים? בעזרת בדיקה אינטרנטית פשוטה תוכלו לקבל את כל התשובות. מומחי חברת החזרי מס זכותך מדגישים שכל אדם יכול לעשות את הבדיקה האינטרנטית דרך המחשב הפרטי בכל שעה וללא סיוע של אנשי מקצוע בתחום. חשוב להקפיד למלא את כל הנדרש בהליך הבדיקה בצורה מדוייקת כי כל טעות הקלדה קטנה עלולה לגרור בעיות ועיכובים מיותרים.

אנשי הצוות של החזרי מס זכותך טוענים שברוב המקרים שבהם הם נדרשו לסייע בתקלות או עיכובים בהליך הבדיקה האינטרנטי, הבעיה הייתה חוסר דיוק בפרטים, טעויות הקלדה, צירוף טפסים לא רלוונטיים ועוד. לכן, חשוב שתקפידו לעשות במדוייק את מה שמבקשים מכם ללא הוספה או החסרה של כלום. הקפדה על כך שתאפשר לכם להשלים את הליך הבדיקה בכוחות עצמכם.

הכירו את שיטת החישוב של רשויות המס – כך יודעים כמה מיסים את צפויים לשלם

מומחי החזרי מס זכותך מסבירים כי המפתח להבנת כל עולם ניכויי המיסים טמון בהיכרות עם שיטת החישוב. רשויות המס לא מחשבות את המיסים שכולנו משלמים מידי חודש על סמך ההכנסה החודשית, כפי שכולם חושבים, אלא על סמך הכנסה כוללת של השנה כולה. רשויות המס מחשבות את הסכום שכל עובד צפוי להרוויח במהלך השנה כולה ועל סמך זה מחשבות כמה מיסים הוא צריך לשלם מידי חודש. איך זה עובד? חישוב השכר החודשי מתבצע על ידי הכפלה של חודשי העבודה בשכר החודשי. עובד שמרוויח בחודש ממוצע כ 7,000 שקלים, ירוויח כ 84,000 שקלים במהלך 12 חודשי עבודה. על בסיס סכום זה, רשות המס מחשבת כמה מיסים אותו עובד נדרש לשלם בתום השנה ומחלקת את החוב השנתי לחובות חודשיים, אותם אנו רואים בתלוש המשכורת מידי חודש.

מומחי החזרי מס זכותך מסבירים שהסיבה לשיטת החישוב השנתית וחלוקת החוב ל 12 תשלומים מידי חודש היא במטרה להימנע מהכבדה כלכלית על משק בית ישראלי ממוצע. משק בית ישראלי ממוצע יתקשה לשלם את הורדת המיסים השנתית בתשלום אחד בסוף השנה ולכן רשויות המס נאלצות להעריך את השכר השנתי כבר מתחילת השנה, לחשב כמה כל עובד צפוי לשלם ולחלק את חובו ל 12 חודשים.

פטור ממס, נקודות זיכוי ואי הכרה בהוצאות עסקיות – הכירו את הסיבות המרכזיות ליצירת פערי מס חודשיים!

אז אם השיטה כל כך ברורה ומדוייקת, מדוע בכל זאת עובדים רבים נמצאים זכאים לקבל פטור ממס או החזרי מס על מס ששילמו ללא צורך? ישנן לא מעט סיבות לכך. אחת הסיבות השכיחות ביותר לכך שרבים זכאים לקבל פטור ממס היא נקודות זיכוי. נקודות זיכוי מוענקות לעובדים רבים המתגוררים באזורי פריפריה, להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, למשלמי מזונות, לבעלי נכויות פיזיות או נפשיות הפוגעות בכושר העבודה ועוד.

לא מעט עובדים בישראל זכאים לקבל נקודות זיכוי ואף פטור ממס ללא ידיעתם, מה שגורם להם להמשיך לשלם מיסים כרגיל ויוצר פערי מס מיותרים. את פערי המס ברוב המקרים יחזירו עד שש שנים אחורה ולכן חשוב שתהיו ערים למלוא הזכויות שלכם. הליך קבלת פטור ממס, החזרי מס לעצמאיים, החזרי מס מסיבות שונות וכן החזרי מס הכנסה אינו מורכב במיוחד ובמידה ובאמת תימצאו זכאים לכך, כל הכסף שמגיע לכם יועבר לחשבון הבנק שלכם בתוספת ריבית של 4% בכל שנה. מומחי החזרי מס זכותך מדגישים שקבל החזר מס הכנסה, החזרי מס מסיבות שונות או אף פטור ממס אינו שייך רק לשכירים. הסיבות המרכזיות להחזרי מס לעצמאיים הן פטור ממס משלל סיבות וכן אי התחשבות בדיווח על הוצאות מוכרות.

פטור ממס
פטור ממס

החזר מס לעצמאיים – דווחו על כל ההוצאות המוכרות של בית העסק ושלמו הרבה פחות מס!

כל בית עסק רשאי להצהיר על הוצאות מוכרות שירדו מסך ההכנסה שלו ויחייבו אותו בפחות מס. לדוגמה, אם עצמאי דיווח על הכנסה של 300,000 שקלים בשנת העבודה אך גם הכניס הצהרה על הוצאות עסקיות מוכרות בסך של 100,000 שקלים, ההכנסה החייבת במס היא 200,000 בלבד, כלומר ההכנסות פחות ההוצאות המוכרות. לא מעט עצמאיים זכאים לקבל החזרי מס לעצמאיים בגין אי הכרה בהוצאות עסקיות מוכרות וחישוב שיעור המס על בסיס ההכנסה בלבד. החזרי מס זכותך ישמחו לעמוד לשירותכם בכל צורך כך שתוכלו לקבל את כל הכספים המגיעים לכם חזרה. אז בין אם אתם זכאים לפטור ממס ובין אם אתם זכאים לקבל החזרי מיסים, חשוב שתתחילו בבדיקת הזכאות אותה תוכלו ליישם בכוחות עצמכם. מעבר לכך, חשוב לדעת שאתם זכאים לקבל את כל המגיע לכם בגין פטור ממס או החזרי מס עד שש שנים אחורה, מה שאומר שגם אם טעות המס חלה לפני מספר שנים, אל לכם לוותר ותוכלו לקבל את מלוא כספכם בחזרה. אם לא די בכך, בטח תשמחו לשמוע שתקבלו את מלוא כספכם בתוספת ריבית חיובית של 4% מידי שנה.

עוד משהו מעניין על: הטבות מס לגרושים, החזר מס לחולים בסרטן

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן