כיצד לקבל יותר – משיכת תגמולים לגמלאים – זכותך

משיכת תגמולים לגמלאים או בכלל לפני הזמן בדרך כלל עולה לנו 35% מס. הסיבה לכך היא שהמדינה רוצה שנשמור את כספי התגמולים, הפנסיה וכדומה לגיל פרישה ולא נמשוך אותם קודם לכן. מס גבוה יהפוך את המשיכה המוקדמת ללא משתלמת אך בכל זאת יש באפשרותכם למשוך את כספי התגמולים משיכה מוקדמת ולשלם פחות מס או לקבל החזר מס.

רוצים לדעת כיצד לשלם פחות על משיכת תגמולים? על כך במאמר הבא:

משיכת תגמולים במינימום מס – זכותך

מס הכנסה קבע כללים לניהול קופות גמל והחליט כי משיכת תגמולים מוקדמת בסכום חד פעמי תהיה חייבת במס בסך 35% או בגובה של המס השולי, זה הגבוה מבין השניים. עדיין ניתן לקבל פטור מלא או חלקי ממס בעמידה בתנאים מסוימים, כאשר ההכנסה מעטה ועוד, הנה הם:

 

  • הכנסה מועטה – במידה ומושך הקופה מרוויח שכר מינימום וכן באותה שנת מס בה הוא רוצה למשוך את הכסף יש לו ולבן או בת הזוג ילד אחד מתחת לגיל 18 או הרוויח במשך 3 חודשים סכום כסף העומד בתנאי ההכנסה המזערית, ייהנה המושך מפטור ממס.
  • הוצאות רפואיות – כאשר ההוצאות הרפואיות של מושך הקופה גבוהות מחצי הכנסתו השנתית שלו ושל בן או בת הזוג, יכול לבצע משיכת תגמולים לכיסוי ההוצאות הרפואיות ללא מס.
  • נכות – במקרים של 75% נכות או יותר או לצמיתות יוכל מחזיק הקופה לבצע משיכת תגמולים ללא תשלום מס.
  • משיכת תגמולים לגמלאים – בהתאם לגיל המבוטח, עיסוקו ואחוז צמצום העבודה ניתן לקבל פטור חלקי או מלא על משיכת תגמולים לגמלאים במקרה זה ועוד וזה בנוסף להחזרי מס לגיל הזהב.

משיכת תגמולים – מדריך והגשת בקשה להחזר מס או פטור

וודאי שאינכם אמורים לשלוט בכל הנתונים הללו ולדעת בדיוק מה מגיע לכם לפי החוק בעת משיכת תגמולים. לשם כך יש בעלי מקצוע, רואי חשבון ויועצי מס שזה תפקידם. היעזרות בשירות חשבונאי לא רק שווה לכם הרבה כסף אלא גם חוסך לכם את כאב הראש ואת כל ההתעסקות בהשגת מסמכים, מילוי טפסים וכדומה.

מומלץ לקבל ייעוץ עבור כל גמלאי או כל בעל מוגבלות ומי שעבר ועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות, וכל אזרח אשר שוקל למשוך את כספי הפנסיה שלו וכספי קומת הגמל טרם הזמן. משיכת תגמולים מוקדמת ללא מחשבה וללא ידיעת החוק תחייב אתכם באופן אוטומטי במס גבוה מאוד בשיעור 35% מסך כספי קופת הגמל או הפנסיה שמשכתם!

מדובר בסכומי כסף גדולים שאתם עלולים להפסיד ובבדיקה פשוטה ומילוי נכון של כמה טפסים בעזרת גורם מקצועי תוכלו לחסוך ולהוסיף לחשבון בנק שלכם בכמה צעדים פשוטים ומהירים.

גמלאים משלמים פחות – איך למשוך קופת גמל ללא תשלום מס

פנו אלינו עוד היום בטלפון מייל און דרך השארת פרטים בטופס יצירת הקשר ונחזור אליכם עם ייעוץ מקצועי בנושא משיכת תגמולים עם פטור חלקי או מלא ממס! מוזמנים לקבל את כל המידע הרלוונטי עבורכם בשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות ולהבין מדוע כדאי לכם להגיש מסמכים לרשות המס לקבל פטור חלקי או מלא טרם משיכת כספי הקופה או במקרה וביצעתם כבר את המשיכה אז לבקש החזר מס על כך רטרואקטיבית ועד 6 שנים אחורה!

משיכת תגמולים לפני הזמן לא כדאית

כאמור עדיף להימנע ממשיכת תגמולים מוקדמת במידה ואין לכם כל סיבה שיחזירו לכם את המס הנגב או ייתנו לכם פטור. לכן אם אתם חושבים למשוך את כספי קרן הפנסיה או קופת הגמל טרם הזמן שנקבע עבורה, תאלצו לשלם מעל שליש מיסים על כל הסכום!

מומלץ לקבל ייעוץ אישי על מנת להבין איך ניתן להימנע מכך או לצמצם את סכום המס שייגה מכם בשל משיכת תגמולים. משרדנו מומחה בכל ענייני המס הקשורים למשיכת כספי פנסיה, קופות גמל והשתלמות וישמח לעמוד לרשותכם למתן ייעוץ אישי בנושא.

צרו קשר עם כל שאלה בתחום החזרי המס לרבות החזר מס לגמלאים, החזר מס לאחר גיל פרישה,  פטורים על משיכה של קופת גמל. אנו מבטיחים לחזור אליכם עם תשובות מלאות והסבר מפורט כיצד ניתן לחסוך אלפי שקלים על משיכת כסף לפני הזמן מקרן פנסיה או השתלמות וכן מקופת גמל.

זכותך – החזרי מס לשכירים, עצמאים וגמלאים

גמלאים אשר עבדו כל חייהם כשכירים וקיבלו תלשו כל חודש ולא ממש יודעים מה נעשה עם הכסף שלהם המופרש על ידי המעסיק, יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים בניהול נכון של הפרשות אלה. במצטבר מדובר בסכומים גבוהים כל חודש שגם אתם וגם המעסיק מפרישים כל חודש לפנסיה, גמל, השתלמות, ביטוח מנהלים וכדומה. ניהול נכון של כסף זה, הכרת המסלולים להשקעה ולחיסכון שכל קופה נותנת וכדומה, הם כלים חזקים שרואה חשבון או יועץ מס מנוסה יכול לנהל עבורכם במעט זמן ועלות ולחסוך הרבה כסף לאורך זמן ובטח על פני כמה עשרות שנים.

זו הסיבה שלא רק עצמאים אלא גם שכירים צריכים לקבל ייעוץ מס חד פעמי לכל הפחות או קבוע, על מנת ליישר קו עם רשות המס, רשות האוכלוסין ועוד, ולוודא שהם לא מפסידים כספים מדי חודש ולעמוד על זכותם לקבל הטבות מס בגין כל סיבה שהיא, אישית, רפואית או אחרת.

השאירו שם וטלפון לחזרה אליכם למתן ייעוץ מס ראשוני מלא ללא עלות

שוקלים למשוך כסף מקופת גמל? לא כל כך מהר… משיכת תגמולים מוקדמת ופזיזה מדי תעלה לכם אלפי שקלים. אחוז המס הנגבה מכם בצורה אוטומטית הוא 35! זהו אחוז מס גבוה לכל הדעות שאתם יכולים להימנע מלשלם אותו בקלות במידה ומגיע לכם פטור מלא או חלקי מתוקף היותכם אזרחי ותיקים בעלי הכנסה מועטה או מסיבות אחרות הקבועות על פי חוק.

שירותים נוספים של משרדנו: שירותי ראיית חשבון מתקדמים לשכירים או עצמאיים וכן לחברות והגשת בקשות להחזרי מס מכל סוג. ניתן להגיש את הבקשות לרשות המס עד שש שנים אחורה משנת המס הנוכחית כך שאם הפסקתם עבודה ועבדתם כמה חודשים בשנה קלנדרית הקודמת לשנת המס ועד שש לאחור אתם עדיין עומדים בקריטריון ויכולים לקבל החזר מס על כך.

גמלאים שעבדו שנים רבות באותו מקום עבודה זכאים להחזר מסיבות אחרות לגמרי אך אנו מטפלים בכל סוגי הפניות להחזר מס. בדקו את זכאותכם להחזר מס על משיכת גמלה, החזר מס או פטר מס על משיכת כספי פנסיה ועוד.

הגעתם לגיל שאפשר להתחיל – לקבל מס מהמדינה…

כל חיינו אנו עובדים ומשלמים מיסים על פי חוק. כל אחד ומדרגת המס בה הוא נמצא אך כולם משלמים מיסים בסופו של דבר. במהלך חיינו אנו משלמים מס בסכומים גבוהים מאוד וכמובן שככל שאנו משתכרים יותר כך אנו משלמים יותר מס.

לאחר שנים של עבודה, חיסכון ותשלום מס מצטברים בפנסיות שלנו ובקופות הגמל סכומים די גבוהים המחכים לנו לאחר גיל פרישה. כיום רבים משתמשים בכספים אלא על מנת להציג ביטחונות ולקחת הלוואות במקרה הצורך. הלוואות אלא ניתנות בריבית נמוכה מאוד יחסית לשאר ההלוואות במשק אך הן מעמידות בסיכון את כספי הפנסיה. אנו ממליצים להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס לפני לקיחת הלוואה המשעבדת את הכספים הללו ולבטח לקבל ייעוץ לפני משיכת כספים מקופה בטרם עת על מנת להימנע מגביית מס בשיעור של 35 % על משיכה מוקדמת באופן אוטומטי על ידי רשות המס.

משיכת תגמולים
משיכת תגמולים

לסיכום

גמלאים שעבדו כל חייהם זכאים ליהנות מהכסף לאחר פרישה. במקרים בהם אין ברירה אלא למשוף כסף מהקופה קודם, ניתן לקבל פטור על כך בגין סיבה רפואית או תעסוקתית אך צריך לדעת איך לבצע זאת מול רשות המס כך שלא תשלמו את מלוא המס בצורה אוטומטית.

משרדנו עוזר לגמלאים למלא את הטפסים ולשלוח אותם לאן שצריך בלי להסתבך עם בירוקרטיה מיותר ובהליך מהיר ומזורז למשיכת תגמולים. כאשר מדובר בעשרות אלפי שקלים עדיף לתת לבעל מקצוע לטפל בתיק ולחסוך גם זמן וגם כאב ראש.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ועזרה בנושא וכן עזרה במילוי והגשת הבקשה לפטור מלא או חלקי על משיכת כספי קופת גמל עוד היום. אנו לכאן לרשותכם עם כל הידע והניסיון שצברנו בתחום בעזרתם סייענו כבר לאלפי לקוחות מרוצים להשיג את החזר המס ואת הפטור ממס המגיע להם בגין כל סיבה שהיא לרבות גמלאים, שכירים או עצמאיים. חייגו עכשיו או השאירו פרטים מלאים באתר לקבלת לייעוץ ראשוני ללא עלות ונחזור אליכם בהקדם. בהצלחה!

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן