בדיקת זכאות למענק עבודה

מגפת הקורונה הביאה לתודעה של מיליוני אזרחים ישראלים את מושג המענקים. פעימה ראשונה, פעימה שניה, מענק לעסקים קטנים וכדומה, מענקים למשפחה לפי כמות הילדים ועוד. כל אלה נכנסו לארגז המושגים שהציבור למד להכיר. אבל מענקי עבודה הם לא מושג מס חדש. מענק עבודה הוא כלי שרשות המס מספקת לאזרחים על מנת לתמוך בהם במידה והשכר אותו הם מקבלים לא מספיק ועל מנת לעודד אנשים לצאת לעבוד ולו חלקית ולא לשבת בבית. אז מתי מקבלים מענק עבודה?

ממלאים טופס קצר

כמה פרטים, כדי לוודא שמגיע לך החזר ונשלח אלינו לבדיקה

נחשב את ההחזר

אנחנו מחשבים את ההחזר והתוצאות ישלחו אליך בדואר אלקטרוני.

נגיש את הבקשה

אנחנו נגיש בקשה למס הכנסה , במידה ומגיע לך החזר מס , הכסף יועבר ישירות אליך.

מה זה מענק עבודה?

רשות המס קבעה שמענק עבודה הוא תוספת הכנסה אשר כל מי שזכאי לו מקבל ישירות לחשבון הבנק! מדי שנה מפרסמת רשות המיסים את מועדי תחילת הגשת הבקשות לקבלת מענקי העבודה. גובה המענק נקבע בהתאם לשכר אותו הרווחתם בשנה החולפת כאשר מטרת הרשות היא לסייע למי שזקוק לכך ולתרום להקטנת הפער הכלכלי והחברתי בין אלו המשתכרים מעל הממוצע ואלו המשתכרים מתחת לממוצע. תפקידו של ההטבה הזו להמריץ לאנשים לצאת לעבודה ולא להגיע למצב של דמי אבטלה ללא עבודה כלל.

מי זכאי לקבל מענק עבודה מהמדינה?

כל אזרח מעל גיל 18 המשתתף בשוק העבודה זכאי במידה ועמד בקריטריונים. ברשות המיסים תמצאו מדריכים ומחשבונים לבדיקת זכאותכם ואת אפשרות הגשת הבקשה לקבלת מענק אותה ניתן למלא ולהגיש הן באינטרנט, באתר הרשות והן בדואר או במשרד המס.

יש לצרף מסמכים שונים ולעמוד בתנאי הסף. גם שכירים וגם עצמאיים זכאים למענק העבודה במידה ועמדו בתנאים וזאת עד שנתיים אחורה.

החזר מס בנסיבות לימודים
החזר מס בנסיבות משפחתיות
החזר מס בנסיבות רפואיות
החזר מס בנסיבות תעסוקתיות

איך ממלאים את בקשה?

על מנת לקבל מענק עבודה יש להיכנס לאתר רשות המיסים, למלא פרטים אישיים, לענות על שאלות זיהוי ולאשר את התצהיר עליו אתם חותמים. רשות המיסים מבטיחה לטפל בכל בקשה שהוגשה לקבלת המענק עד 90 ימים מתאריך הגשת הבקשה או עד ה-15 ביולי עבור שנת המס עבורה הוגשה הבקשה למענק עבודה. הכספים של המענק מופקדים בחשבון הבנק שלכם הרשום ברשות המיסים.

רשות המס מציינת שהבקשה לקבלתה היא אישית בלבד וכן שניתן לבצע עד 5 בדיקות לזכאות עבור כל מספר תעודת זהות אחד לכל שנת מס. אין עלות לבדיקות זכאות זו או להגשת הבקשה למענק. ניתן לבצע את הגשת הבקשה דרך אתר הרשות, דרך סניף הדואר או בהגעה למשרד פקיד השומה אליו אתם משויכים.

על מנת למלא את הטופס והבקשה תצטרכו למלא פרטים אישיים כמו שם, טלפון, תאריך הנפקת תעודת זהות, דואר אלקטרוני, מספר מקומות העבודה בהם עבודתם כשכירים בשנת המס הרלוונטית עבורה אתם מגישים את הבקשה ועוד.

במידה ואתם עצמאים או שכירים או שינתם את מקום העבודתכם ואינכם בטוחים האם מגיע לכם מענק עבודה או איך למלא את הטופס מוזמנים ליצור קשר ונשמח להדריך אתכם על מנת שלא תעשו טעות במילוי הטופס ותאבדו את זכותם לתשלום שכן לאחר מכן יהיה קשה מאוד לשכנע את רשות המס שבסך הכול ביצעתם טעות.

מזדהים ומקבלים – מענק עבודה לזכאים

על מנת לעמוד בתנאי הקבלה של מענק עבודה עליכם לענות על שאלות זיהוי באתר רשות המסים ולענות על כל השאלות כמו שצריך. לאחר הגשת הבקשה לקבלת מענק תקבלו אישור על הגשת הבקשה ולאחר כשלושה חודשים תתבשרו אם בקשתם אושרו וכספים יעברו לחשבונכם, בדרך כלל בתשלומים (בזמן הקורונה התשלום הועבר בתשלום אחד).

אז עוד מענקים יש?

בתקופת הקורונה נוצרו מענקים שונים המגיעים לכל מי שעבודתו נפגעה בתקופה זו. מענקי העבודה ניתנים לשכירים ולעצמאים וסכום משתנה בהתאם להכנסות העובד. על מנת למלא בקשה לקבלת מענק קורונה בפעימות השונות יש להוכיח פגיעה משמעותית בחודשי ההעסקה לעומת השנה הקודמת.

עצמאים חייבים להגיש את הדו"ח השנתי על מנת למלא בקשות אלה שכן המענקים מסתמכים על ההכנסות המדווחות לרשות המס משנים קודמות 2018 ו-2019.

מועדי הגשת הבקשות עומדים להסתיים ויש להגיש אותן בזמן. על מנת שלא לאבד את זכותכם לקבלת מענק קורונה או מענק עבודה רצוי לפעול בהקדם, לארגן את כל המסמכים הרלוונטיים ולמלא את הבקשות לקבלת המענק בצורה נכונה. ברוב המקרים מדובר באלפי שקלים ולכן חשוב מאוד לעמוד בזמן הניתן ולמלא את הבקשות לקבלת המענק בצורה תקינה.

סימולציית מס לבדיקת מענק עבודה

רשות המיסים מאפשרת לכם לבצע הדמיה ולבחון האם וכמה כסף מגיע לכם בהתאם לשכר שקיבלתם בשנה החולפת. לאחר הגשת הבקשה לקבלת מענק העבודה תוכלו לעקוב אחר מצב הבקשה ולהתעדכן בו.

במידה ועבדתם במספר מקומות עבודה או שילבתם עבודה הן כשכירים והן כעצמאיים עליכם למלא בצורה נכונה את טופס הגשת הבקשה לקבלת מענק עבודה על מנת שהנתונים שהזנתם יהיו חופפים לאלה דיווחתם ברשות המס בשנה הקודמת בדו"ח השנתי שלכם. כל עדכון סטטוס צריך להיות מדווח לרשות המיסים על מנת שתבחן את בקשתכם לקבלת המענק בהתאם לנתונים הנכונים.

חוק מענק עבודה נוצר בשנת 2007 והוא משרת מאז מאות אלפי אזרחים הזכאים למענק הזה.

מענק עבודה החזרי מס זכותך
מענק עבודה החזרי

התנאים לקבלת מענק עבודה

על מנת ליהנות ממענק עבודה יש לעמוד ב-3 תנאים

  1. יש להיות מוגדר כעובד שכיר או עצמאי מגיל 23 ואילך או מי שמלאו לו 55 שנה גם ללא ילדים אשר השתכר בשנת המס הקודמת.
  2. אין להיות בעל זכות מקרקעין כלומר בעל דירה, מגרש, חנות ועוד מעל 50% שכן אז אין אתה זכאי למענק  זה.
  3. סטטוס משפחתי – זכאי לקבל את המענק כל מי שהוא הורה יחיד או בעל ילד אחד או שניים או יותר בהתאם לגובה ההכנסה.

הסכומים שהרווחתם הם הקריטריון המרכזי לפיו נקבע האם מגיע לכם מענק ומה גובה המענק. כמובן שבמידה ויש לכם עבודה מסודרת ורצופה ואתם מרוויחים מעל הממוצע ובאופן קבוע לא תהיו זכאים לקבלת המענק.

לסיכום, מענק עבודה הוא כלי שיצרה המדינה על מנת להשלים הכנסה חלקית עבור מי שכן יוצא לעבודה אך לא מצליח להשתכר באופן רצוף. גובה המענק והתנאים לקבלתו נקבעים לפי מצב כלכלי ומשפחתי בהתאם למה שדיווחתם במס הכנסה, ביטוח לאומי וכדומה. כל אזרח זכאי להגיש בקשה לקבלת המענק בתנאי שהוא עומד בהגדרות קבלת המענק. מענק זה ניתן עבור שנת המס הקודמות ורק עד שנתיים אחורה.

רוצים לדעת האם מגיע גם לכם מענק? חושבים שמגיע לכם החזר מס אחר מכל סיבה? משרדנו בעל ניסיון רב ואחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בהשגת מענקים, החזרי מס וזיכויי מס מסיבות שונות.

בין אם אתם שכירים או עצמאיים, בעלי מצב משפחתי כזה או אחר ועברתם אירועי מס שונים ואינכם בטוחים מה הסטטוס שלכם מול רשות המיסים אנו כאן בשבילכם על מנת לברר זאת ולהגיש עבורכם את הבקשות בצורה תקינה ומהירה.

החזרי מס ניתנים עד 6 שנים אחורה אך מענק עבודה מתייחס אך ורק לשנתיים הקודמות. מהרו לבדוק זכאותכם לקבלת המענק או החזר מס בגין תעסוקה חלקית או מסיבות אישיות 

עוד משהו מעניין על: החזר מס שלילי, החזר מס מגבלת גיל, החזר מס שלילי – בדיקה, החזר מס שלילי לעצמאים

מענק עבודה - שאלות ותשובות

עבדתם בצורה חלקית בשנת המס הקודמת וזאת שלפניה? סיכוי גדול שמגיע לכם מענק מהמדינה! במידה ועבדתם כמה חודשים בשנה או עבדתם כשכירים או כעצמאים ולא הגעתם למדרגות המס הגבוהות, יש סיכוי גבוה שמגיע לכם תשלום בגובה של אלפי שקלים.

את הגשת הבקשה אפשר לבצע ישירות באתר רשות המיסים, דרך הדואר או בהגעה למשרד פקיד בשומה אליו אתם משויכים. הגשת הבקשה היא אישית וניתן לבדוק זכאות מספר פעמים עבור כל תעודת זהות.

חשוב להקפיד למלא את כל פרטי הטופס נכון. יש צורך למלא את מספר מקומות העבודה בהם עבדתם כשכירים במידה ואתם עצמאים. צריכה להיות התאמה בין מה שדיווחתם לרשות המס בדו"ח השנתי שלכם לפי מספר מקומות העבודה בה הייתם רשומים בפועל. גם אם עבדתם חודש אחד במקום עבודה כלשהוא ומילאתם טופס 101 ויצא לכם תלוש משכורת, זה נחשב כמקום עבודה אחד.

עליכם להקפיד למלא את טופס הבקשה לקבלת המענק בצורה תקינה על מנת שלא לעבור על החוק וכן על מנת שמס הכנסה יאשר את בקשתכם לקבלת מענק העבודה.  

צריכים עזרה? נשמח לעמוד לרשותכם בנושא מענק עבודה לעסקים, לאזרחים וכל סוגי החזרי המס הקיימים. למשרדנו ניסיון רב בתחום ודאגנו לטפל בבקשות רבות עבור אזרחים רבים  עם הצלחות רבות בעבר.

השאירו פרטים או צרו קשר עוד היום ונשמח לעזור גם לכם לקבל החזרי מס או מענקי עבודה וכן זיכוי מס אחרים מכל סיבה. בדקו את זכאותכם ואולי תגלו שמגיע לכם מענק או החזר כספי לא קטן עבור שנים קודמות, עבור נכסים שמכרתם, עבודות שעזבתם, בגין פיצויים, מחלה או כל סיבה אחרת שיכולה להיות וייתכן אינכן מודעים לה.

גם אם מדובר באחוזים בודדים אלה יכולים להצטבר לאלפי שקלים והחזרי המס שאתם מוותרים עליהם יכולים להוות עזרה רצינית להכנסתם שכן הם מקוזזים ממס ההכנסה שאתם נדרשים לשלם כל שנה. בהצלחה.

דילוג לתוכן