נוהגים לתרום? ייתכן שאתם זכאים לזיכוי בגין תרומות שנים קודמות

אנשים רבים מקפידים לתת תרומות. אך מה שרבים מהם אינם יודעים הוא שישנם החזרי מס בגין תרומות. אז אם גם אתם נוהגים לתת תרומות כבר מספר שנים, חשוב שתדעו שיכול מאוד להיות שעדיין לא מאוחר! ישנה פרוצדורה פשוטה של זיכוי בגין תרומות שנים קודמות המגיע לכם. אם אתם תורמים ומעוניינים להמשיך לתרום, החזרי מס תרומות יקלו עליכם. החזרים יאפשרו לכם להמשיך לתרום. יש לציין, כי את הזיכוי בגין תרומות שנים קודמות וכן של השנה הנוכחית, זכאים לקבל גם עצמאיים וגם שכירים. השכירים יראו את ההחזר בתלוש המשכורת שלהם.

מה חשוב לדעת על זיכוי בגין תרומות שנים קודמות? אספנו עבורכם מידע פרקטי וחשוב

מהם הקריטריונים לקבלת זיכוי בגין תרומות שנים קודמות? ראשית, התרומה צריכה להיות מעל מאה ותשעים שקלים חדשים. שנית, התרומה צריכה להיכנס למוסד ציבורי המקדם צרכים ציבוריים. ללא אינטרסים אישיים ומטרות רווח כלל. אז לסיכום הקריטריונים: כל אדם, שכיר או עצמאי, שתרם או עודנו תורם סכום של מאה תשעים שקלים ומעלה ותרומתו מגיעה למוסד ציבורי שאין בו מטרות רווח כלל- זכאי לקבל החזרי מס של זיכוי בגין תרומות שנים קודמות. כעת, חשוב לוודא שתרומתכם אכן מיועדת למוסד ציבורי המוכר על ידי רשות המיסים. איך תבדקו זאת? באמצעות פעולה מהירה ופשוטה באתר האינטרנט של רשות המיסים. תוכלו להיכנס לאתר, לבדוק את זכאותכם להחזרי מס וכן לחפש את המוסד הציבורי לו אתם תורמים. שימו לב- ישנם הבדלים בין האישורים הניתנים למוסדות הציבוריים השונים. לכן חשוב לוודא את סוג האישור. כמו כן לוודא שהוא עדיין בתוקף לשנת המס בה נתתם את התרומה.

רוצים להגיש בקשה להחזרי מס של זיכוי בגין תרומות שנים קודמות, ולא יודעים מאיפה להתחיל? ריכזנו עבורכם את השלבים הנדרשים

לאחר שהכרתם את האפשרות של זיכוי בגין תרומות שנים קודמות וכן שנה הנוכחית, חשוב לוודא את זכאותכם לקבלת החזרי מס. חשוב לוודא כי המוסד הציבורי לו אתם תורמים, עומד גם הוא בקריטריונים הנדרשים ומוכר לרשות המיסים. לאחר שביצעתם את השלבים הללו, הגיע רגע הגשת הטפסים. חשוב שתדעו, שניתן לקבל החזרי מס עד שש שנים רטרואקטיבית. כך שאם תרמתם בשש השנים האחרונות ועדיין לא הגשתם בקשה, תוכלו לקבל בתום הגשת בקשה זו על כל שש השנים האחרונות בהן תרמתם וכן על שנת המס הנוכחית. התחלתם בתהליך הגשת הבקשה, אך נתקלתם בקשיים? חברת החזרי מס- זכותך בעלת ותק וניסיון רב בתחום, תשמח לסייע לכם בכל שלב בתהליך. לחברה ידע רב בתחום החזר מס הגשה מקוונת, החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, החזרי מס לבעלי נכות פיזית או נפשית ועוד.

שיעור החזר מס תלוי בגורמים שונים ומשתנה בהתאם

כל תורם או תורמת שתרמו מעל מאה תשעים שקלים חדשים, זכאים לקבלת החזר זיכוי בגין תרומות שנים קודמות בשיעור של כ- שלושים וחמישה אחוזים מסך התרומה שניתנה על ידם. אחוז ההחזר מכובד בהחלט ויכול להקל עליכם ולאפשר לכם להמשיך לתרום בשגרת חייכם. חשוב לציין כי שכירים זכאים לקבל החזרי מס על תרומות, שלא עלו על שלושים אחוזים מסך ההכנסה עליה הם חייבים במס באותה השנה או שלא עלו על סך של כתשעה מיליון ושלוש מאות אלף שקלים.

מעוניינים להגיש בקשה לקבלת החזר מס על זיכוי בגין תרומות שנים קודמות, אך זמנכם מוגבל? הכירו את הדרך המהירה ביותר

כפי שאמרנו קודם, תוכלו לוודא את זכאותכם לקבלת החזרי מס זיכוי בגין תרומות שנים קודמות וכן בגין שנת המס הנוכחית, באמצעות פעולה פשוטה ומהירה באתר האינטרנט של רשות המיסים. נוסף לכך, תוכלו להגיש גם את הבקשה לקבלת החזרי מס, באמצעות כניסה לאזור האישי שלכם באתר האינטרנט של רשות המס. אם בעבר הייתם נדרשים להשקיע זמן רב, מאמץ ואנרגיות כדי להגיש בקשה כזו או אחרת לרשות המיסים, הרי לכם שכיום המצב שונה לגמרי! בזכות קדמת הטכנולוגיה, תוכלו לבצע כמעט כל פעולה באופן מקוון, ללא מאמץ וללא יציאה מהבית כלל! כל מה שתצטרכו הוא להזין את תעודת הזהות שלכם באזור האישי, למלא את הטפסים המקוונים ולהגיש בקשה לקבלת החזרי מס.

יש לציין, שגם המענה והאישור שתקבלו יגיע באופן מקוון באתר רשות המיסים ובדרך כלל תוך תקופה קצרה. אם בכל זאת אינכם מצליחים להגיש את הבקשה באופן מקוון, תוכלו לפנות לחברת החזרי מס- זכותך, שמעניקה סיוע ותמיכה ללקוחות מרוצים רבים. החברה מנוסה ומכירה לעומק את התחום. היא יודעת כיצד לבקש בקלות וביעילות החזר מס הגשה מקוונת, החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד.

ביקרתם באזור האישי באתר רשות המיסים? נצלו את הרגע ובדקו את זכאותכם להחזרי מס נוספים

אם נכנסתם לבקר באזור האישי באתר רשות המיסים, כדי להגיש בקשה לקבלת החזרי מס על זיכוי בגין תרומות שנים קודמות, וכן על זיכוי בשנת המס הנוכחית, אל תוותרו על הצעד הבא! קראו בעיון את הקריטריונים השונים בגינם ניתנות נקודות זיכוי במס הכנסה. לאחר מכן, בדקו האם גם אתם זכאים לנקודות זיכוי אלה ואם כן- חשוב שתדעו שיתכן כי הנכם זכאים לקבלת החזרי מס גם בגין נקודות זיכוי אלה. הקריטריונים השכיחים בגינם ניתנות נקודות זיכוי הם: החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, אנשים שהם או אחד מבני משפחתם סובלים מנכות נפשית או פיזית, הורה יחידני, משלמי מזונות ועוד. שימו לב- גם אם אתם עומדים באחד מהקריטריונים הללו, חשוב לוודא מהם כל התנאים לקבלת נקודות זיכוי.

זכרו- אם אתם חושבים שאתם זכאים להחזרי מס נוספים מלבד החזרי מס על זיכוי בגין תרומות שנים קודמות, אבל אינכם בטוחים, תמיד תוכלו לפנות לחברת החזרי מס- זכותך, שתדע לתת לכם את התשובות הנכונות ולסייע לכם להגיש החזר מס הגשה מקוונת בעת הצורך.

זיכוי בגין תרומות שנים קודמות
זיכוי בגין תרומות שנים קודמות

זכאים להחזרי מס? כך תוודאו שכספי ההחזרים יגיעו אליכם ללא סיבוכים מיותרים

לאחר שהבקשה שהגשתם נקלטת ברשות המיסים, היא עוברת תהליך של בדיקה ואישור. לאחר האישור שניתן, רשות המיסים מבצעת את ההעברה של כספי החזרי המס על  זיכוי בגין תרומות שנים קודמות, ישירות לחשבון הבנק המעודכן במערכת שלהם. לכן, מומלץ מאוד לוודא באזור האישי בעת הגשת הבקשה, שחשבון הבנק המעודכן במערכת של רשות המיסים, הוא אכן חשבון הבנק העדכני שלכם. כך תוכלו למנוע עיכובים וסיבוכים מיותרים בדרך.

עוד משהו מעניין על: החזר מס תרומות, החזר מס הכנסה תרומות

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן