הטבות מס לגרושים – בטוחים שגם אתם זכאים לקבל החזרי מס משלל סיבות? חשוב שתכירו היטב את הדרך לבדוק זאת

רוצים לבדוק את זכאותכם לקבלת החזרי מס על סך אלפי שקלים? כל שאתם נדרשים לעשות זה להקליד את מספר תעודת הזהות שלכם. בשנים האחרונות כל עולם הטכנולוגיה מצליח להפוך הליכים רבים מורכבים, לפשוטים למדי. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא הליך בדיקת זכאות לקבלת החזרי מס. עד לפני שנים בודדות כל המבקש לבדוק את זכאותו לקבלת הטבות מס לגרושים, החזר מס למשלמי מזונות או החזרי מס מכל סיבה שהיא, התמודד עם שלבים בירוקרטיים ארוכים, תורים מעייפים ולא מעט טפסים מורכבים. הליך סבוך זה גרם לאנשים רבים לוותר על כל המגיע להם רק בשביל לחסוך את ההתמודדות המורכבת עם כל שלבי התהליך. אך בשנים האחרונות נראה שינוי משמעותי בדבר. כיום, ישנה אפשרות להשלים את כל שלבי בדיקת זכאות ברשת בלבד. אתם כבר לא צריכים להגיע למשרדים ממשלתיים ולבזבז יום עבודה מלא על עמידה בתור ללא תזוזה. מעבר לכך, גם הטפסים הרבים צומצמו וכיום תידרשו לספק לרשויות המס מספר מצומצם של טפסים פשוטים.

אנשים רבים כיום מצליחים להשלים את הליך בדיקת זכאותך לקבלת הטבות מס לגרושים, החזר מס למשלמי מזונות או החזרי מס מכל סיבה אחרת בכוחות עצמם תוך מספר דקות בודדות ברשת. אז אם גם אתם רוצים לבדוק את זכאותכם לקבל החזרים משלל סיבות אפשרויות, חשוב שתכירו כמה נקודות חשובות שילוו אתכם לאורך כל שלבי התהליך. זכותך העוסקת בכל הקשור לענייני מס מזה לא מעט שנים יודעת להתמודד היטב עם כל מקרה וכל בעיה כך שאם אתם נתקלים בקושי כלשהו, זכותך היא התשובה עבורכם.

בודקים את זכאותכם באופן עצמאי ברשת? וודאו שאתם מקפידים על כל ההנחיות!

זכותך מדגישה שרוב הפעמים שהיא נדרשת לסייע לאדם המתמודד עם בעיות או עיכובים בהליך בדיקת זכאותו, הדבר נובע מאי דיוקים בהקלדה. לכן, חשוב מאוד לוודא שכאשר אתם מתבקשים למלא את מספר תעודת הזהות שלכם, אתם עושים זאת במדוייק. כמו כן, חשוב להקפיד לצרף אך ורק את הטפסים הרלוונטיים שאתם נדרשים לצרף. גורם נוסף ללא מעט בעיות ועיכובים בהליך בדיקת זכאות לקבלת הטבות מס לגרושים, החזר מס למשלמי מזונות או החזרי מס מכל סיבה שהיא הוא הוספת טפסים שאינם רלוונטיים. הקפידו על מילוי ההנחיות בצורה מדוייקת ותצליחו להימנע מרוב ככל הבעיות השונות בהליך הבדיקה.

רגע לפני שאתם מחליטים למלא את כל הנדרש במסגרת שלבי בדיקת זכאותכם לקבלת הטבות מס לגרושים, חשוב שתכירו את הדרך שרשויות המס מנכות בעזרתה את המיסים מהמשכורת החודשית שלכם. כבר בפתיחת הדברים חשוב להדגיש נתון שרבים לא מודעים אליו, רשויות המס כלל לא מתחשבות בסך ההכנסה החודשית, אלא בוחנות את ניכויי המס לכל עובד על סמך ההכנסה השנתית בלבד. אם המשכורת שלכם עוברת לא מעט שינויים במהלך השנה, ייתכן שאתם זכאים לקבל החזרי מס, הטבות מס לגרושים, החזר מס למשלמי מזונות, החזר מס בגין גבייה שאינה מותאמת ועוד. איך זה עובד? רשויות המס משערות כמה כל עובד צפוי להרוויח במהלך השנה כולה, מחשבות על סמך הערכה זו את סך הניכוי השנתי ומחלקים אותו ל 12 תשלומים שווים.

חלוקת סך הניכוי השנתי ל 12 תשלומים חודשיים – זאת הסיבה בגינה אנחנו משלמים מיסים מידי חודש

למה רשויות המס עובדות בשיטה מסורבלת זו? מחשש לפגיעה ביציבות הכלכלית של משפחות רבות בישראל. רשות המס חוששת שאם תגבה את כל תשלום המיסים השנתי בהורדה חד פעמית בסוף השנה, יהיו בתים רבים בישראל שיקרסו מבחינה כלכלית. לכן, האפשרות הבלעדית היחידה היא השער כמה כל עובד ירוויח, לדעת כמה מיסים הוא אמור לשלם בסוף השנה ולחלק את החוב השנתי ל 12 תשלומים חודשיים. איך משערים כמה כל עובד ירוויח? לרשות המס יש שיטה פשוטה שעל פי רוב מוכיחה את עצמה. כל שהם עושים זה להכפיל את סך ההכנסה החודשית בכמות חודשי השנה. כלומר, עובד המרוויח 9,000 שקלים בחודש, יהיה צפוי להרוויח על פי שיטת חישוב זו כ 108,000 שקלים במהלך השנה כולה.

אז אם השיטה כל כך מוצלחת, למה בכל זאת ישנם אנשים רבים הנדרשים לסיועה של זכותך במטרה לקבל הטבות מס לגרושים, החזר מס למשלמי מזונות או החזרי מס בגין עוד שלל סיבות אפשרויות? זכותך ריכזה עבורכם את כל הסיבות המרכזיות בגינן רבים נמצאים זכאים לקבל אלפי שקלים החזרי מס.

אי הכרה בהטבות מס מזכה רבים בקבלת החזרים – הכירו את כל הזכאים לקבלת הטבות מס על סך אלפי שקלים מידי שנה!

הסיבה הראשונה היא אי הכרה בהטבות. ישנם לא מעט אנשים שזכאים לקבל הטבות מס שונות כמו: הטבות מס לגרושים, הטבות מס למשלמי מזונות, הטבות מס לנכים עם פגיעה בכושר עבודה, הטבות מס לחיילים משוחררים, הטבות מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד. כלל הטבות המס הללו שוות אלפי שקלים מידי שנה ולכן אם לא מתחשבים בהן כראוי, נוצרים פערי מס המזכים רבים בקבלת החזרים על סך אלפי שקלים. הטבות מס לגרושים או לעוד שלל אנשים מחייבות את רשות המיסים להוריד פחות מיסים מהמשכורת החודשית. גרושים רבים הזכאים לקבלת הטבות מס לגרושים לא מודעים לכך ולכן לא דורשים את שמגיע להם. מצב זה מזכה רבים בקבלת הטבות מס לגרושים בדיעבד, כלומר מזכה אותם בקבלת החזרי מס.

גרושים? לא ידעתם שיש הטבות מס לגרושים? ייתכן שאתם זכאים לקבל הטבות מס לגרושים בדיעבד. לאחר שתבדכו את זכאותכם לקבל הטבות מס לגרושים בדיעבד, חשוב שתכירו עוד כמה נקודות חשובות כמו תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה. רבים הנמצאים זכאים לקבל הטבות מס לגרושים או החזרי מס מכל סיבה שהיא לא יודעים תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה ולכן זכותך ראתה לנכון להבהיר את העניין. על פי חוק רשויות המס מחוייבות להחזיר את הטבות מס לגרושים או החזרי מס תוך שנה מרגע הבדיקה. בפועל, ברוב המקרים רשויות המס מספיקות להחזיר את מלוא ההחזרים תוך מספר חודשים בודדים.

הטבות מס לגרושים
הטבות מס לגרושים

תוכלו לקבל את כל המגיע לכם עד שש שנים אחורה!

נמצאתם זכאים לקבל הטבות מס לגרושים או החזרי מס מכל סיבה אחרת? חשוב לדעת שאתם זכאים לקבל החזרי מס עד שש שנים אחורה. אם רק עכשיו גיליתם שאתם זכאים לקבל הטבות מס לגרושים למרות שהתגרשתם לפני מספר שנים, תוכלו לקבל החזרים עד שש שנים רטרואקטיבית. עוד חשוב לדעת שבכל שנה שכספיכם מצא בידי רשות המיסים, הם יחזירו לכם אותו בתוספת ריבית שנתית של 4%. כלומר, לא רק שתקבלו את כל הכסף ששילמתם שלא לצורך, אלא תקבלו אותו בתוספת ריבית חיובית. זכותך תשמח לסייע לכם בכל צורך כך שתוכלו לקבל את כל הכספים המגיעים לכם תוך זמן קצר וללא כל בעיה.

עוד משהו מעניין על: פטור ממס, קבלת נקודות זיכוי במס הכנסה

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן