החזר מס נקודות זיכוי – גם אתם מעוניינים לבדוק את זכאותכם להחזרי מס? הכירו את הדרך הקלה ביותר

עד לפני מספר שנים, אנשים רבים נמנעו מלהגיע אל רשות המיסים בשל המאמץ הרב שנדרש מהם להשקיע. אם הייתם מעוניינים לקבל טיפול בהחזר מס נקודות זיכוי, החזר מס ישוב מזכה ועוד, הייתם צריכים להגיע פיזית אל רשות המיסים. לא זאת בלבד, אלא שהייתם נדרשים להתעסק בבירוקרטיה רחבה הכוללת מילוי והצגת טפסים רבים, תלושים ועוד. בגין המאמצים הרבים ובזבוז הזמן הכרוכים בטיפול בהחזר מס נקודות זיכוי, רבים החליטו לוותר על קבלת החזרי המס המגיעים להם וחלקם אף ויתרו מראש על בדיקת זכאותם לקבל החזר מס נקודות זיכוי.

איך מקבלים החזרי מס? אל חשש! הקדמה הטכנולוגית תקל עליכם רבות בתהליך

יש לציין כי כיום המצב שונה בתכלית. אינכם נדרשים עוד לבירוקרטיה בלתי נגמרת, וחשוב מכך- אינכם תלויים בהגעה פיזית אל רשות המיסים. בשנים האחרונות, רשות המיסים מציעה מגוון שירותים באמצעות אתר אינטרנט ייעודי. באתר זה תוכלו לבצע פעולות או לבקש בקשות באמצעות מילוי טפסים באופן מקוון ובקשתכם תענה בפרק זמן סביר בהחלט. אז אם גם אתם מעוניינים לבצע פעולות ברשות המיסים, חברת החזרי מס- זכותך, תסייע לכם בדרך לקבלת החזר מס נקודות זיכוי, החזר מס ישוב מזכה ועוד. כמו כן, היא תשמח לענות על שאלות נפוצות, כמו: איך מקבלים החזרי מס? או כמה עמלה לוקחים על החזר מס? לכן, אם גם אתם מעוניינים לקבל את מה שמגיע לכם, אל תהססו ופנו לחברת החזרי מס- זכותך לקבלת סיוע וליווי מקצועי.

מי זכאי להחזר מס נקודות זיכוי? כך תוכלו לדעת אם גם אתם זכאים להחזרי מס

ישנם קריטריונים שונים המעניקים לאנשים רבים זכאות להחזר מס. תוהים לעצמכם האם גם לכם מגיע החזר מס נקודות זיכוי? עקבו אחר הקריטריונים הבאים ובדקו האם אתם עומדים בהם:

אחד המקרים השכיחים ביותר שבגינו זכאים אזרחים רבים להחזר מס נקודות זיכוי, הוא מגורים בפריפריה ועבודה במרכז הארץ. כדי לעודד אזרחים ליישב את הפריפריה, המדינה מעניקה להם הטבות מס. אנשים רבים מברכים על כך ובוחרים להעתיק את חייהם ומגוריהם לפריפריה, אך במקביל, רבים מהם ממשיכים לעבוד במרכז הארץ. מצב זה גורם לכך שלא מעט אנשים שגרים בפריפריה אך עובדים במרכז, "נופלים בין הכיסאות" ולא מקבלים את הטבות המס המגיעות להם. במקרה כזה, הם זכאים לבקש החזר מס נקודות זיכוי. נוסף לכך, גם במקרה בו אחד מבני המשפחה סובל מנכות נפשית או פיזית או שאתם הורים לילד או ילדה עם צרכים מיוחדים, הנכם זכאים להטבות מס. אז אם גם אתם גרים בפריפריה ועובדים במרכז או שאחד מבני המשפחה שלכם סובל מנכות נפשית או פיזית, או שיש לכם ילד או ילדה עם צרכים מיוחדים- חשוב מאד שתבדקו את תלוש המשכורת שלכם ותוודאו שלא נגבה מכם תשלום מס גבוה מהנדרש מכם.

איך רשות המיסים עורכת את חישוב המס שלכם? ריכזנו עבורכם את המידע הנדרש להכרת אופן חישוב המיסים שאתם משלמים

רבים סבורים כי חישוב המס מתבצע לכל עובד במשק על פי המשכורת החודשית, אך רשות המיסים מחשבת את המס לפי סך נתוני ההכנסה השנתיים של כל עובד ועובדת. ודאי כעת תרצו לשאול איך בכל זאת אנו רואים בתלוש הורדה חודשית של תשלום המס? זאת משום שרשות המיסים מחלקת את החוב לשנים עשר תשלומים היורדים חודש בחודשו, במטרה להקל על ההתנהלות הכלכלית של כל משפחה ממוצעת במדינת ישראל. אילו רשות המיסים לא הייתה פורסת את החוב לתשלומים, הדבר היה עלול להקשות כלכלית על משפחות רבות. ואיך רשות המיסים יודעת לחשב את סך התשלומים החודשיים? היא מעריכה מה תהיה הכנסתו החודשית של העובד ומכפילה אותה בשנים עשר חודשים או לחלופין במספר חודשי העבודה בהם יעבוד אותו עובד לאורך השנה. לא תמיד הערכת ההכנסה תהיה מדויקת והיא עלולה לייצר פער בין ההכנסה השנתית לבין תשלום המס שנגבה. פער זה מביא לכך שרבים זכאים לקבלת החזר מס נקודות זיכוי בגין אותם ניכויים גבוהים מהנדרש.

החזר מס נקודות זיכוי
החזר מס נקודות זיכוי

כל מה שחשוב לדעת רגע לפני שתקבלו החזר מס נקודות זיכוי, החזר מס ישוב מזכה או כל החזר מס אחר!

אז לאחר שהכרנו את הדרך הקלה ביותר להגשת בקשה להחזר מס נקודות זיכוי באמצעות האינטרנט, מי הם חלק מהזכאים לקבלת החזר מס נקודות זיכוי, מהי שיטת החישוב של רשות המיסים ובעקבות מה נוצרים פערים המזכים אתכם בקבלת החזר מס נקודות זיכוי, חשוב שתכירו כמה נתונים טכניים טרם קבלת החזר מס נקודות זיכוי:

  1. כל כספי החזר מס נקודות זיכוי המגיעים לכם, יכנסו באופן אוטומטי לחשבון הבנק המעודכן ברשות המיסים. לכן, אם החלפתם חשבון לאחרונה, מומלץ לוודא שהוא מעודכן ברשות המס, כך תוכלו למנוע מראש בירוקרטיה נוספת ומיותר.
  2. כספי החזר מס נקודות זיכוי המגיעים לכם, יועברו לחשבונכם בתוספת ארבעה אחוזים של ריבית שנתית.
  3. החזר מס נקודות זיכוי ניתן עד שש שנים רטרואקטיבית. לכן, אם לאחר מספר שנים גיליתם שגם אתם זכאים להחזר מס נקודות זיכוי, עדיין לא מאוחר לדרוש את המגיע לכם!

חברת החזרי מס – זכותך, תשמח לענות לכם על שאלות כמו: כמה עמלה לוקחים על החזר מס? איך מקבלים החזרי מס? ועוד. וכמובן תשמח לסייע לכם לקבל החזר מס נקודות זיכוי או החזר מס ישוב מזכה בהתאם להחזרים להם אתם זכאים.

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן