מדוע כדאי לבצע החזר מס לשכיר עם יועץ מס?

החזר מס זה בהחלט עניין שתפס הרבה ישראלים שהתעוררו והבינו כי מגיע להם כסף מהמדינה ואם הם לא יניעו את עצמם אליו הכסף הזה לא יעשה את דרכו אל חשבון הבנק שלהם בעצמו. ההבנה הזאת מעוררת פעמים רבות אי נוחות אצל רוב האנשים, שכן, מי מאתנו יודע או רוצה להתעסק בכל הבירוקרטיות הנדרשות בכדי לקבל משהו שמגיע לו – הלוא זה מסובך, זה מורכב, זה מבלבל ובעיקר – עבור הרבה מאוד אנשים מדובר בסינית מדוברת – שפה שלמה של חוסר הבנה. אז  מה עושים? הדרך הטובה ביותר לחסוך לעצמכם את כל כאב הראש הכרוך בקבלת החזר מס – היא על ידי קבלת עזרה מאיש המתמצא בכך. החזר מס לשכיר עם יועץ מס היא הדרך הנוחה והקלה ביותר לעשות זאת.

במאמר זה של החזרי מס זכותך, נסביר מדוע לא כדאי לכם לבזבז את הזמן, את המשאבים או את האנרגיה שלכם על ריצות למשרדים השונים ברשות המדינה ואיך ניתן לבצע החזר מס לשכיר עם יועץ מס בקלות.

החזר מס לשכיר עם יועץ מס או עם רואה חשבון – ומה בעצם ההבדל?

אנשים רבים עדיין בטוחים שעבור ביצוע החזר מס אבטלה או החזר מס נקודות זיכוי או כל החזר מס אחר שאתם מאמינים כי מגיע לכם לקבל יש צורך בשירותיו של רואה חשבון. כמובן שכל רואה חשבון יכול לבצע עבורכם את השירות הזה ואף מיומן לעשות זאת, יחד עם זאת שירותיו של רואה חשבון אינם מתעסקים בהחזרי מס באופן שוטף, למעשה רוב העבודה של רואה חשבון איננה נוגעת כלל בנושא של החזרי מס ולכן המיומנות שלו היא פחותה מזו של יועץ מס בנושא זה.

ניתן דוגמה שתהיה מוכרת יותר עבור רובכם: זה ממש כמו שתלכו למרפאה ותזדקקו לבדיקת דם – כמובן שרופא יכול לעשות לכם את בדיקת הדם, אך האחות זו שעושה עשרות בדיקות כאלו בשבוע, מן הסתם מיומנת פי כמה מהרופא בדיקה כזו. כך גם כאשר אתם עושים החזר מס לשכיר עם יועץ מס, כמובן, שיועץ מס לא מספק שירותים רבים אשר אותם כן מספק רואה חשבון, אך כאשר מדובר דווקא בנושא של החזרי מס – מומלץ לפנות לעשות החזר מס לשכיר עם יועץ מס.

האם ניתן לקבל החזר מס לשכיר עם יועץ מס עבור תרומות?

לא הרבה יודעים זאת שלתרומות מגובה מסוים מגיע החזר מס. בכדי לממש זיכוי בגין תרומות שנים קודמות, מומלץ ליצור תקשורת עם יועץ מס המתמחה בהחזרי מס. למעשה כל החזר מס לשכיר עם יועץ מס שתעשו, במידה ואותו יועץ מס יעשה עבודתו בצורה מקיפה יברר אתכם אם היו לכם תרומות בשנים האחרונות ובשנים בהן תרמתם כסף, החל מסכום מסוים יתכן ומגיע לכם זיכוי בגין תרומות שנים קודמות.

האם בחודשים בהם לא עבדתי מגיע לי לקבל החזר מס?

בהחלט, החזר מס לשכיר עם יועץ מס שתבצעו, יחזיר לכם גם כספי מיסים באותם שנים בהן לא עבדתם – זה מה שנקרא: החזר מס אבטלה – אותו החזר מס על החודשים בהם נאלצתם לחתום אבטלה ולקבל רק חלק מגובה המשכורת ובכל זאת כספי המיסים ירדו באופן שוטף.

כיצד מתבצע החזר מס לשכיר עם יועץ מס?

בחברת החזרי מס זכותך, אנו מתמחים בדיוק בפעולה זו של החזר מס ואיננו עוסקים בנושאים שונים בקשורים במקצוע החשבונאות או ראיית החשבון. חשוב להבין שמידי תקופה החוקים משתנים מעט, מתחדשים או מתבטלים לחלוטין. מכיוון שכל הנושא איננו יציב במאת האחוזים חשוב להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק ולהבחין בכל שינוי דק בתחום של החזר מס לשכיר עם יועץ מס.

החזר מס לשכיר עם יועץ מס נעשה בשלבים, כאשר השלב הראשון הוא שלב איסוף הנתונים – בשלב איסוף הנתונים יועץ המס מפנה את הלקוח שלו לאילו טפסים עליו להציג ומהיכן הוא יכול להשיגם. שלב זה בהחזר המס הוא השלב החשוב ביותר שכן, ככל שיועץ המס ידע את כל חוקי רשות המיסים לעומקם, כך גם יוכל להנחות את הלקוח מה להשיג ולשאול את הלקוח את השאלות הנכונות בכדי להבין באמת מה מגיע לו ולא לפספס נקודות זיכוי שונות. חשוב להבין שישנו החזר מס נקודות זיכוי עבור מקרים שונים ויהיו אנשי מקצוע שלא יטרחו לשאול אתכם את השאלות הללו שיכולות להוביל את הסכום הסופי שתקבלו לכך שיהיה גבוה בכמה מאות או אפילו אלפי שקלים.

החזר מס לשכיר עם יועץ מס
החזר מס לשכיר עם יועץ מס

כל כמה זמן כדאי לעשות החזר מס לשכיר עם יועץ מס?

באופן עקרוני בתום כל שנת מס בה תגידו את הטפסים של החזר המס הנכונים תוכלו לקבל זיכוי בהתאם להכנסות שלכם ולשיעור המס ביחס אליהן. יחד עם זאת, ניתן לבצע החזר מס לשכיר עם יועץ מס מידי מספר שנים – כל עוד לא חלפו 7 שנים תוכלו לקבל את ההחזר המגיע לכם על פי חוק באופן רטרואקטיבי. אזי, אם ידוע לכם כי עבדתם תקופה כשכירים, חתמתם אבטלה, תרמתם כסף לעמותות או כתרומה למוסדות או אנשים כאלו ואחרים או יש לכם נקודות זיכוי כלשהן, יתכן ואלפי או אפילו עשרות אלפי שקלים ממתינים לכם ברשויות המדינה.

חברת החזרי מס זכותך ממליצה לא להמתין ולהתחיל בתהליך של החזר מס לשכיר עם יועץ מס בהקדם בכדי לא לפספס שנות מס משנים קודמות. כמו כן, במקרים בהם מעולם לא הגשתם בקשה לשל החזר מס לשכיר עם יועץ מס, יתכן ומגיעות לכם נקודות זיכוי שונות עבור מקרים חריגים על פי חוק ובכדי לממש אותם יש להמציא את הטפסים הנכונים וזהו תהליך שעשוי להימשך כמה חודשים.

עוד משהו מעניין על: החזר מס לשכירים, החזרי מס לשכירים המלצות, החזר מס בגין פיצויים

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן