החזר מס לימודים אקדמיים – תרכשו ידע ותקבלו כסף מהמדינה

מרבית האנשים שמתחילים ללמוד לימודים כאלה ואחרים, לא עושים את זה על מנת לקבל כסף מהמדינה. מרבית האנשים מתחילים את הלימודים שלהם על מנת לסדר לעצמם עתיד טוב יותר. אך מה אם נספר לכם שאתם יכולים להרוויח עוד קצת כסף מהלימודים שלכם? הרי אין שום סיבה שלא תנצלו את מה שמגיע לכם.

זה הזמן שלכם להבין בדיוק מה מגיע לכם מתוקף החזר מס לימודים אקדמיים. אל תפספסו את ההזדמנות הזאת להכניס עוד קצת כסף. אתם עוד עשויים לגלות כי הסוף שאתם תקבלו יהיה הרבה יותר גבוה מהסכום שאתם חושבים עליו, וזוהי יכולה להיות הפתעה נעימה לסיום הלימודים.

החזר מס לימודים אקדמיים – אם לא תדרשו, לא תקבלו

בשונה מעצמאיים שמגישים בכל שנה דוחות מסודרים למס הכנסה, שכירים אינם מחויבים לעשות זאת – ולפיכך הם עשויים ליפול בין הכיסאות. מהסיבה הזאת לא מעט שכירים שזכאים לקבל החזר מס, אינם יודעים את זה בכלל ויש מספיק סיבות לקבל החזר מס כגון החזר מס לימודים אקדמיים, החזר מס לסטודנטים, החזר מס בגין מצב משפחתי או החזר מס בגין מצב בריאותי. חלק נכבד מהשכירים פשוט לא מנצלים את הזכאות שמגיעה להם.

מהסיבה הזאת אתם צריכים לזכור כי אם לא תדרשו את הכסף, אתם לא תקבלו אותו מרשויות המס. החזר מס לימודים אקדמיים מגיע לכל סטודנט שסיים תואר ראשון, תואר שני ומי סיים לימודי מקצוע כך שאם אתם נמצאים בנקודה הזאת בחייכם – ככל הנראה מגיע לכם כסף מהמדינה. תכף נסביר לכם בדיוק כיצד תוכלו לממש את הזכאות שלכם.

תמלאו טופס ותקבלו את החזר המס

הרבה מאוד בוגרי תואר ראשון ושני או בוגרי לימודי מקצוע חוששים מאוד מבירוקרטיה, אותה בירוקרטיה שהם היו צריכים להתמודד איתה במשך כל תקופת הלימודים. אך כאן מדובר על בירוקרטיה שהיא באמת פשוטה, בירוקרטיה שבסיומה תוכלו לקבל את הכסף שלכם מתוקף החזר מס לימודים אקדמיים.

כל מה שאתם צריכים לעשות בשביל לקבל את החזר המס זה להגיע טופס למס הכנסה. לאחר שפקידי השומה יבחנו את הטופס שלכם, הם יוכלו להחליט איזה סכום אתם צריכים לקבל. מדובר על תהליך הרבה יותר מרתיע מאשר מה שאתם חושבים, ולכן אתם יכולים להשאיר את כל התירוצים מאחור – כי הם לא רלוונטיים.

החזר מס לימודים אקדמיים – לא רק לימודי תואר

יש כאלה שנוטים לחשוב כי רק בוגרי תואר ראשון או תואר שני יהיו זכאים לקבל החזר מס לימודים אקדמיים. אך נכון להיום גם בוגרי קורסים מקצועיים, יהיו זכאים לקבל את הטבת המס המשמעותית הזאת – הטבת מס שפשוט מאוד תחזיר לכם כסף לחשבון הבנק. זה לא באמת משנה איזה תואר סיימתם או איזה קורס מקצועי עברתם, הזכאות תקפה לכולם.

אם אתם לא בטוחים האם מגיע לכם החזר מס לימודים אקדמיים, אתם תמיד תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע. ההתייעצות עשויה לקחת כמה דקות, אך בסיומה אתם תוכלו לקבל אלפי שקלים בחזרה לחשבון הבנק שלכם. אז אם אתם מסתכלים על הזמן שאתם משקיעים אל מול התועלת בסוף הדרך – אתם לגמרי מבינים כי זוהי השקעה משתלמת.

לקבל החזר מס – מבלי שתצטרכו לשלם על כך

אם אתם חוששים שתצטרכו לשלם על התהליך, אז אתם יכולים להיות רגועים. החזר מס לימודים אקדמיים מתבצע באופן חינמי מכיוון שמדובר על כסף שהוא שלכם, ואתם בוודאי לא צריכים לשלם על מנת לקבל אותו. כך שמי שאומר לכם שאתם צריכים לשלם, לא יודע מה הוא אומר.

אתם כן תצטרכו לשלם במקרה שבו תבצעו את התהליך ביחד עם חברה חיצונית. אך התשלום יתבצע רק במקרה שבו אתם מקבלים כסף בעקבות החזר המס, המשמעות היא שתשלמו אחוז מסוים מהכסף שתקבלו – ולא תצטרכו להכניס את היד אל תוך הכיס שלכם באופן מאוד משמעותי כך שתרגישו.

לא ביקשתם? אולי לא מאוחר מידיי

חשוב להבהיר כי עד לפני מספר שנים כל הנושא של החזר מס היה מתחת לרדאר, ולא מעט אנשים שהיו זכאים פשוט לא ביקשו את הכסף. בשנים האחרונות המודעות לנושא נמצאת בשיאה, ולכן יש כאלה שרוצים לדעת האם הם יכולים לקבל את הכסף שהיה מגיע להם בעבר – החדשות הטובות הן שזה בהחלט יכול להתרחש בהתאם למספר תנאים.

  • התנאי הראשון הוא כמובן שאתם צריכים להיות זכאים לקבל החזר מס לימודים אקדמיים או כל סוג אחר של החזר מס – יש מספר אוכלוסיות שזכאיות על פי החוק להחזרי מס.
  • התנאי השני הוא שלא עברו 6 שנים מהזכאות שלכם, אם לא עברו 6 שנים – אתם עדיין יכולים להגיש את טפסי החזרי המס ולקבל את הכסף.

החזר מס לימודים אקדמיים החזרי מס זכותך

חברה חיצונית – זוהי אולי הבחירה הנכונה עבורכם

השאיפה הסופית שלכם חייבת להיות לקבל את כסף שמגיע לכם, אתכם זה לא מעניין באיזה דרך אתם תשיגו אותו. כמו שאמרנו לא פעם, אולי מדובר על סכומי כסף גבוהים במיוחד – כאלה שיכולים לספק לכם אוויר לנשימה. אפילו גם אם אין לכם זמן פנוי, אתם לא צריכים לוותר בשום שלב על הכסף שלכם.

אם אין לכם זמן פנוי להגיש בקשת החזר מס לימודים אקדמיים, אתם תוכלו לפנות לחברה חיצונית שתעשה את כל העבודה הקשה עבורכם. היא תגיש בשמכם את כל הניירת והיא תפעל מול רשויות המס, כל זאת בתנאי שתספקו לה את ייפוי הכוח הנדרש. כך שאתם תוכלו לחכות בסבלנות שהכסף יגיע לחשבון שלכם.

ביקשתם החזר מס לימודים אקדמיים? רק נשאר לחכות בסבלנות

אחרי שהגשתם את כל הניירת ואת כל המסמכים, אתם לא באמת צריכים לעשות שום פעולה מיוחדת. זה לא משנה אם הגשתם את הבקשה לקבלת החזר מס לימודים אקדמיים באופן עצמאי או בעזרת חברה חיצונית, בשני המקרים הללו אתם תוכלו לנוח אחרי שהבקשה הגיע לרשויות המס. רשויות המס יעדכנו אתכם אם מגיע לכם כסף או שלא.

מיד לאחר מכן הכסף יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם, מבלי שאתם תצטרכו לעשות עוד פעולה או עוד מהלך. את הכסף שאתם זכאים לו, אתם תוכלו לקבל ישירות לחשבון הבנק.

מאמרים נוספים בנושא החזרי מס:

החזר מס חברות

החזר מס חברות

בישראל ובעולם כולו נהוג לגבות מס חברות בשיעורים שונים. כפי שגובים מס הכנסה משכירים ומעצמאיים כך נגבה גם מס מחברה....

החזר מס חינוך מיוחד

החזר מס חינוך מיוחד

ילדכם נמצא באחת ממסגרות החינוך המיוחד? קיבלת אבחון של וועדת השמה ואישור לכך? השלב הבא הוא לקבל החזר מס חינוך...

החזר מס לידועים בציבור

החזר מס לידועים בציבור

החזר מס לידועים בציבור מתייחס לזוגות החיים יחד אך אינם נשואים. בישראל יש זוגות רבים שמסיבות שונות בחרו לא להתחתן...

החזר מס למשלמי מזונות

החזר מס למשלמי מזונות

גירושים הם לא דבר נעים כלל וגם לא זול במיוחד. נשים לרגע בצד את הפן הרגשי ונתרכז בצד הפיננסי. גירושים...

החזר מס למשפחות חד הוריות

החזר מס למשפחות חד הוריות

לפי פקודת מס הכנסה נקבעו קריטריונים שונים לזיכוי מס עבור אוכלוסיות מסוימות. נתחיל בזה שכולנו זכאים לנקודות זיכוי אלה והמינימום...

החזר מס לגרושים

החזר מס לגרושים

כל מי שעבר הליך גירושים יכול לספר לכם שזה אחד הדברים הכי פחות נעימים שיש. עבור מי שנשוי וחושב להתגרש...

החזר מס בגין תואר שני – ההשכלה שווה לכם כסף

החזר מס בגין תואר שני – ההשכלה שווה לכם כסף

בשנים האחרונות הרבה מאוד אנשים מסיימים תואר ראשון, אך לא כולם ממשיכים לתואר שני. מי שכן ממשיך לתואר שני, זכאי...

החזר מס לסטודנטים – תקבלו את מה שמגיע לכם

החזר מס לסטודנטים – תקבלו את מה שמגיע לכם

סטודנטים רבים מתקשים מאוד לשמור על יציבות במקום העבודה בגלל הלימודים, אך הם עדיין צריכים לממן את התואר – לרוב...

החזר מס בגין תואר ראשון – תסיימו את הלימודים עם טעם טוב

החזר מס בגין תואר ראשון – תסיימו את הלימודים עם טעם טוב

המדינה עושה כל מאמץ על מנת לגרום לכמה שיותר אנשים להתחיל לימודים, וניתן לראות כי מרבית האנשים עוברים בשלב כזה...

תסיימו לימודים עם טעם מתוק – החזר מס בגין סיום לימודים

תסיימו לימודים עם טעם מתוק – החזר מס בגין סיום לימודים

סיום של לימודים מכל סוג שהוא זה תמיד רגע מכונן, רגע שבו מסתיימת תקופה ומתחילה לה תקופה חדשה. בנוסף לכך...

החזר מס בגין לידה

החזר מס בגין לידה

לידה היא אחד הדברים המרגשים חיים אם לא המרגש ביותר. אבל חוץ מהאושר והאהבה הגדולים מכאן והלאה זה רק הוצאות...

החזר מס בגין פיצויים

החזר מס בגין פיצויים

אף אחד לא אוהב להיות מפוטר ממקום עבודתו אך כשזה קורה הדבר החשוב ביותר זה להכיר את זכותנו ליהנות לא...

החזר מס למורים

החזר מס למורים

מקצוע ההוראה הוא אחד המקצועות החשובים ביותר שניתן לעסוק בהם. הם דואגים לחינוך, ולמעשה לעתיד, של ילדינו. למרות שמדובר במקצוע...

כלכליסט לוגו

אנו רוצים לאחל לכם שנה טובה והחזרי מס – זכותך!

17 ספטמבר 2020

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

ביז פורטל לוגו

האם גם לכם מגיע החזר מס?זכותך!

11 מאי 2020

מעריב לוגו

החזר מס בגין שהייה בחו''ל – נהנים ומקבלים כסף בחזרה

19 ינואר 2020

דילוג לתוכן