החזר מס ילד נכה – כיצד ניתן לממש הטבות מס להורים לילד עם מוגבלות?

סעיף 45 לפקודת מס הכנסה קובע שלהורה לילד עם מוגבלות או לבן או בת זוגו מגיעה הטבת מס, למעשה ההטבה היא שתי נקודות זיכוי במס הכנסה בשל אותו ילד עם מוגבלות, כמובן שבכדי לממש את ההטבה יש לבצע מספר פעולות בירוקרטיות. במאמר זה של החזרי מס זכותך, נספק עבורכם מידע כללי על הטבת המס המגיע לכם כהורים לילד עם מוגבלות וכמו כן נדבר על החזר מס ילד נכה וכיצד ניתן לקבל החזר כזה מהרשויות.

החזר מס ילד נכה – מי זכאי להקלות ולהחזר מס?

כמובן שהתנאי הראשוני עבור כל הטבת מס היא להיות תושב או אזרח ישראלי. כאשר מדובר בנושא של החזר מס ילד נכה, יש לעבור דרך ועדת השמה או ועדת זכאות ואפיון – זו תקבע אם הילד זכאי לקבל מוסד חינוכי של חינוך מיוחד.  בנוסף זכאים להטבה הורים לקטינים שמקבלים גמלה מביטוח לאומי עבור ילד נכה. כמו כן ניתן לקבל את ההטבה גם כאשר הילד עב את גיל 18 ואיננו קטין, אך אינו מסוגל להשתכר בצורה כזו או אחרת לצמיתות.

כיצד ניתן לממש את נקודות הזיכוי במס הכנסה עבור החזר מס ילד נכה?

קצת לפני שנסביר על הדרך לממש החזר מס ילד נכה, אשר מגיע לכם במקרה שאתם הורים לילד עם מוגבלות, נסביר מה זה החזר מס. החזר מס הוא למעשה כסף ששילמתם לרשויות המיסים של המדינה על אף שיש לכם פטור או הטבה מסוימת על פי חוק ועל כן, ישנה אופציה לקבל בחזרה את הכספים הללו שהצטברו עם השנים ולעתים אף מגיעים לסכומים של אלפי שקלים. אם כן לאחר שהבנתם מה זה החזר מס ולמה מגיע לכם לקבל את הכסף הזה שהוא לחלוטין כסף שלכם שיושב ומחכה שתיקחו אותו, נמשיך ונסביר איך מקבלים החזרי מס וממשים את נקודות הזיכוי במס הכנסה.

אם עד היום לא מימשתם את זכותכם לקבל החזר מס ילד נכה, יתכן ומחכים לכם אלפי שקלים ברשויות המיסים, בכדי לממש את ההחזר עליכם למלא כמובן טפסים שונים – ביניהם טופס 116 א וטופס 135, טפסים אלו בצירוף של מסמכים נלווים החשובים להמשך ההליך יממשו את זכותכם ותוכלו לקבל החזר מס ילד נכה רטרואקטיבית. בנוסף תוכלו לממש את ההטבה המגיע לכם במס הכנסה על ידי צירוף של אישור מתאים לטופס 101 בעת כניסתכם לעבודה חדשה, ובנוסף בקשה לזיכוי על ידי תיאום מס והקלה בחישוב של מס ההכנסה הנגבה מכם – אלו טפסים 116 ו – 116א'

ההמלצה היא לעשות את כל אלו על ידי חברה המתמחה בהחזרי מס כמו החזרי מס זכותך ובפרט בנושא של החזר מס ילד נכה שדורש הליכים מורכבים יותר מבחינה בירוקרטית.

החזר מס ילד נכה – איך מתבצעת בדיקת זכאות להחזר מס?

ככלל, אם אתם הורים לילד נכה ועבדתם בשנים האחרונות ולא מימשתם את נקודות הזכות שלכם במס הכנסה, מגיעים לכם החזרי מס. יחד עם זאת חברות להחזרי מס כמו חברת החזרי מס זכותך, מבצעות ויודעות בדיוק איך מתבצעת בדיקת זכאות להחזר מס ואינן גובות כסף על שירות הבדיקה הזה, לכן מומלץ לפנות לחברה להחזרי מס. בדיקה כזו תבטיח לכם שאתם נכנסים להליך בו בסופו של דבר תקבלו כסף ישירות אל חשבון הבנק שלכם ללא כל עוררין, איזה סכום? זה כבר תלוי בסכומי המס העודף אשר שילמתם בשנים האחרונות.

החזר מס ילד נכה
החזר מס ילד נכה

החזר מס ילד נכה – איך מקבלים החזרי מס?

ובכן, לאחר שפירטנו את הטפסים שעליכם למלא בכדי לקבל את החזרי המס המגיעים לכם על פי חוק, עליכם להוסיף להם מסמכים נלווים כגון תלושי שכר, אישורי מעסיק ואישורים מרופאים מומחים המעידים על קיומה של נכות כזו או אחרת. החזר מסס ילד נכה ניתן לבצע עלי די חברה העוסקת ומתמחה בהחזרי מס. כמובן שתתקלו ברואי חשבון ואף יועצי מס או מנהלי חשבונות שמבצעים שירות זה, אך ההמלצה היא לעשות זאת דרך חברה העוסקת אך ורק בהחזרי מס ושתלווה אתכם לאורך כל התהליך, כך מובטחת לכם בדיקת זכאות מקיפה וחינמית וליווי צמוד לאורך כל הדרך ללא שום צורך בביצוע מטלות בירוקרטיות מתסכלות ומתישות בעצמכם. כמו כן חברות המתמחות בהחזרי מס מבצעות את התהליך בצורה מקיפה ומהירה מאוד ביחס למצב בו תאלצו לעשות זאת בעצמכם או על ידי רואה חשבון שאינו עוסק אך ורק בהחזרי מס.

לסיכום מאמר זה נאמר: החזר מס ילד נכה, יכול להיות מאוד משתלם ולא כדאי לוותר או לדחות את התהליך לקבלת הכספים של החזר מס ילד נכה, שכן, ישנה התיישנות אחרי מספר שנים ואתם עלולים לאבד סכומים גבוהים בשל כך. במקרה בו החלטתם להתחיל בהליך בירוקרטי של החזר מס ילד נכה, מומלץ להיעזר ברואי חשבון המתמחים בהחזרי מס ובפרט בנושא של החזר מס ילד נכה. ככל שהמומחיות ממוקדת יותר, כך התהליך יהיה מקיף יותר ותוכלו למצות את מלוא הזכויות שלכם גם רטרואקטיבית וגם קדימה. החזר מס ילד נכה הוא זכות אשר מגיע לכם כהורים לילד עם מגבלות אשר מקשות על ההתמודדות עם החיים, ממשו את הזכות הזאת והיעזרו ברשויות המדינה בכל מה שניתן להיעזר בהן במצב הלא פשוט בו אתם נמצאים.

עוד משהו מעניין על: החזר מס ישוב מזכה

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן