החזר מס הכנסה תרומות – מקפידים לתת תרומות? ייתכן שאתם זכאים לקבל החזר מס תרומות

אוהבים לתרום הרבה? הגעתם למקום הנכון! כאן תוכלו לבדוק את זכאותכם לקבלת החזר מס תרומות. ישנם אנשים המקפידים לתת תרומות בשגרת חייהם ולסייע לאלה הזקוקים לכך. אם גם אתם נוהגים לתרום בשגרה, חשוב שתכירו את הנתונים הבאים. כל מי שתרם מעלה למאה ותשעים שקלים למוסד ציבורי (נכון לשנת 2020) זכאי לקבלת החזר מס תרומות. החזר מס הכנסה תרומות מאפשר לכם להמשיך לתרום ובמקביל לקבל החזר מס תרומות על סכומי התרומה המכובדים. חשוב לציין כי גם שכירים התורמים סכומים של מאה ותשעים שקלים ומעלה, זכאים לקבלת החזר מס הכנסה תרומות בתלוש המשכורת שלהם.

אז איך החזר מס הכנסה תרומות עובד? ריכזנו עבורכם מידע חשוב ופרקטי במיוחד

כפי שציינו לעיל, החזר מס הכנסה תרומות יכול לקבל כל אדם התורם סכום נכבד של מאה ותשעים שקלים ומעלה. שימו לב, הזכאות לקבלת החזר מס תרומות, מותנית בכך שהתרומה מיועדת למוסד ציבורי שמטרתו לקדם אינטרסים ציבוריים, ללא כל מטרות רווח אישי. כמו עמותות ועוד. איך תדעו האם המוסד הציבורי לו אתם תורמים, מוכר מטעם רשות המיסים להחזר מס הכנסה תרומות? תוכלו לבדוק זאת בקלות ובמהירות באמצעות פעולה פשוטה- חיפוש מהיר באתר האינטרנט של רשות המיסים. חשוב לציין, שלכל מוסד יש לקבל אישור, כך שישנם הבדלים גם בין המוסדות הציבוריים וגם בין האישורים. כמו כן, חשוב לשים לב שהאישור ניתן בהתאם לשנת המס בה תרמתם וכן לוודא את תוקפו של האישור.

אלה הצעדים בהם אתם צריכים לנקוט כדי להגיש בקשה להחזר מס הכנסה תרומות

אם אתם נוהגים לתרום ועומדים בקריטריונים להגשת בקשה להחזר מס הכנסה תרומות, אך רק לאחרונה גיליתים על האפשרות לקבלת החזר מס הכנסה תרומות – אל דאגה! ניתן לקבל החזר מס תרומות עד שש שנים רטרואקטיבית. אז גם אם שנת המס נגמרה, עדיין לא מאוחר להגיש בקשה להחזר מס הכנסה תרומות. יש לציין, ששכירים יוכלו לקבל החזר מס הכנסה תרומות בשנת המס הנוכחית בלבד. חברת החזרי מס- זכותך בעלת ותק וניסיון רב בתחום, תשמח לסייע לכם בהליך קבלת החזר מס הכנסה תרומות, כפי שהיא מסייעת במקצועיות רבה בהליכים דומים כמו: החזר מס ישוב מזכה וכן נותנת מענה לשאלות כמו: כמה עמלה לוקחים על החזר מס? ועוד.

תורמים ומעוניינים לדעת באיזה שיעור החזר מדובר? ובכן שיעור ההחזר תלוי בגורמים משתנים

החזר מס הכנסה תרומות ניתן לתורמים בשיעור של שלושים וחמישה אחוז מסך התרומה שניתנה. זהו סכום מכובד בהחלט, המסוגל להקל עליכם ולאפשר לכם להמשיך לתרום. חשוב לדעת כי עבור שכירים החזר מס הכנסה תרומות לא יינתן על תרומות מעבר לסף של שלושים אחוזים מההכנסה עליה אתם חייבים במס לאותה השנה, או מעבר לסכום של כתשעה מיליון ושלוש מאות אלף שקלים. במקרה כזה, החזר מס הכנסה תרומות יקבע על פי הסכום הנמוך מבין שני הסכומים.

כך תוכלו להגיש בקשה להחזר מס הכנסה תרומות בלי לצאת מהבית כלל!

מעבר לעובדה שתורמים רבים אינם יודעים על זכאותם לקבלת החזר מס תרומות, רבים מהם גם נמנעים מהגשת הבקשה, בשל החשש מהמאמץ הרב שהם נדרשים להשקיע, מעמידה בתורים, מהמתנה ממושכת למענה וכו'. אך יש לציין כי בשנים האחרונות חלה התפתחות משמעותית והטכנולוגיה נותנת מענה מהיר ופשוט. גם רשות המיסים התקדמה כמה צעדים קדימה וכיום ניתן לבצע פעולות רבות ביעילות, בקלות ובמהירות ללא יציאה מהבית כלל וכלל! השירות ניתן באמצעות אתר האינטרנט של רשות המיסים. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם, זה להקליד את תעודת הזהות שלכם ותוך רגעים ספורים תגיעו אל האזור האישי שלכם. נוסף לכך, יש לציין כי זמן המענה מהיר הרבה יותר משהיה בעבר ותוך פרק זמן קצר תוכלו גם להגיש בקשה מקוונת וגם לקבל מענה מקצועי באזור האישי באתר האינטרנט של רשות המיסים.

בדקתם את זכאותכם להחזר מס הכנסה תרומות ואתם עדיין מבולבלים? אל דאגה!

אתם תורמים סכומים של מעל מאה ותשעים שקלים? נכנסתם לאתר האינטרנט של רשות המס וגיליתם שאתם זכאים להחזר מס הכנסה תרומות? מצוין! כעת תוכלו לעבור לשלב הבא ולהגיש בקשה להחזר מס תרומות. אם נכנסתם לאזור האישי באתר האינטרנט ועדיין לא הצלחתם להבין אם הנכם זכאים או לא, תוכלו בכל שלב לפנות לחברת החזרי מס- זכותך, שתשמח להעניק לכם שירות מקצועי ולסייע לכם להבין בקלות האם אתם זכאים להחזר מס הכנסה תרומות, מה התהליך שיש לבצע כדי לקבל החזר מס תרומות, כמה עמלה לוקחים על החזר מס ועוד. אם בנוסף להיותכם תורמים, אתם גרים ביישוב, חברת החזרי מס- זכותך תוכל לסייע לכם לבדוק את זכאותכם גם לקבלת החזר מס ישוב מזכה.

כך תוכלו לוודא שהחזר מס הכנסה תרומות יגיע אליכם ללא תקלות בדרך

חשוב לדעת שהחזר מס הכנסה תרומות, כמו כל החזרי המס האחרים, נכנס באופן אוטומטי לחשבון הבנק שלכם, לכן רגע לפני שתגישו בקשה לקבלת החזר מס הכנסה תרומות, מומלץ להיכנס לאזור האישי באתר האינטרנט של רשות המיסים ולוודא שחשבון הבנק שלכם אכן מעודכן במערכת. בדיקה מהירה זו, תמנע מכם כאב ראש גדול שעלול לעלות בהמשך. כמו כן, בעת הגשת הטפסים לבקשת החזר מס הכנסה תרומות, חשוב שתהיו מרוכזים מאוד, משום שרוב העיכובים והטעויות העולות בעת בדיקת הזכאות והגשת הטפסים, קורים בשל טעויות הקלדה המעכבות את ההליך כולו. טיפ נוסף וחשוב מאוד, הוא לעבור על כל הטפסים רגע לפני הגשתם הסופית ולוודא שאכן מילאתם את כל התיבות הנדרשות ושאין שגיאות הקלדה, כך תמנעו מעצמכם עוגמת נפש ותהפכו את התהליך כולו לקל אפילו יותר ממה שהוא כיום, בעידן האינטרנטי.

חוזר מס הכנסה תרומות
חוזר מס הכנסה תרומות

כבר נמצאים באזור האישי באתר? נצלו את הרגע ובדקו את זכאותכם להחזרי מס שונים

אם אתם תורמים ונכנסתם לאזור האישי באתר האינטרנט של רשות המס כדי לבדוק את זכאותכם להחזר מס הכנסה תרומות, מומלץ לנצל את הרגע ולערוך בדיקה מקיפה בכל הקשור לזכאותכם להחזרי מס. לא הרבה אנשים מודעים להחזרי מס המגיעים להם על פי חוק בגין סיבות שונות, אך חשוב שתדעו שישנן סיבות מגוונות המקנות לכם זכאות לקבלת נקודות זיכוי. לדוגמה, אם מעבר להיותכם תורמים נהדרים, אתם גם הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, חשוב שתדעו שמגיעות לכם נקודות זיכוי. אם עד כה לא בדקתם את זכאותכם וכעת גיליתם שאתם זכאים להחזרי מס בגין סיבות אלה, אל תתמהמהו והגישו בקשה בהקדם. אם אתם מרגישים מבולבלים, תוכלו בכל שלב לפנות לחברת החזרי מס- זכותך המסייעת ומלווה במקצועיות רבה בתהליכים מסוג זה.

כפי שציינו קודם, החברה מומחית בתחומים רבים כמו: החזר מס הכנסה תרומות, החזרי מס תרומות, נקודות זיכוי ועוד. מעבר לכך, אם ישנן שאלות שאתם לא מוצאים עליהן מענה, כמו כמה עמלה לוקחים על החזר מס? או מהו החזר מס ישוב מזכה? אל תהססו להיעזר בחברת החזרי מס- זכותך, היא תשמח להעניק לכם שירות הכוונה.

עוד משהו מעניין על: זיכוי בגין תרומות שנים קודמות

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן