מהו החזר מס אבטלה ולמי הוא מגיע?

כולנו יודעים כי רשות המיסים של המדינה איננה מחכה בסוף כל שנת מס ושולחת לאזרחים את כספי המיסים העודפים שהם שילמו במהלך השנה בדואר. לא ולא, אף אחד לא ישלח לכם הביתה מעטפות עם כסף, ובכל זאת, אם אתם אזרחים במדינה יתכן ושילמתם במהלך חייכם לא מעט כספים מיותרים לרשות המיסים ואותם כספים יושבים אי שם במשרדים השונים וממתינים לכם, בעליהם החוקיים שתמשכו אותם. חברת החזרי מס זכותך עוסקת מזה שנים בהחזרת הכספים הללו לבעליהם, בכדי לעשות זאת בדרך הנכונה והיעילה ביותר אשר ממקסמת את התוצאות ואת הסכום הסופי שתקבלו, מוטב לדעת את החוקים היטב ולנצל את הזכויות המגיעות לכם עד האחרונה שבהן. בין אם מגיעה לכם הטבת מס, נקודות זכות או החזר מס אבטלה, חשוב לבדוק את כל הקריטריונים בהם אתם עומדים בכדי לקבל את הסכום המרבי המגיע לכם ומומלץ להגיש בקשה לקבלת החזר מס על ידי חברה המתמחה בכך כמו חברת החזרי מס זכותך.

איך אדע אם מגיע לי לקבל החזר מס אבטלה?

החזר מס אבטלה מגיע במקרה בו עובד שכיר סיים את עבודתו מסיבה כזו או אחרת במהלכה של שנת מס ונשאר מובטל לתקופה מסוימת. מה שקורה הוא, שלאחר שאותו עובד שכיר סיים עבודתו והתחיל לחתום בלשכת התעסוקה לקבלת דמי אבטלה, הוא למעשה ממשיך לשלם כרגיל את המיסים הכפופים לחוק, זאת על אף שהוא איננו עובד ולכן אינו אמור לשלם את אותם המיסים כמו לפני כן, אלא סכומים נמוכים יותר ממה שנהג לשלם בזמן שעבד.

במקרה מעין זה יוכל אותו אדם לדרוש את הסכום העודף אשר שילם לרשויות המיסים בחזרה וזאת יוכל לעשות על ידי הגשת טפסים ומסמכים נלווים. מומלץ כאמור לבצע את כל אלו בעזרת איש מקצוע המתמחה  בתחום של החזרי מס ומיצוי זכויות על פי חוק.

האם ניתן לשלב החזר מס אבטלה גם במסגרת החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים?

בהחלט ניתן להגיש את שתי הבקשות הללו יחד. במקרים רבים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים נאלצים לעזוב את עבודתם בכדי לטפל בילד עם הצרכים המיוחדים וכך הופכים למובטלים לתקופות ממושכות או קצרות יותר. בנוסף להטבת המס המגיעה לאותם הורים, על היותם הורים לילד בעל צרכים מיוחדים, כך גם מגיע לאותם הורים המתמודדים עם קושי רב מאוד בחיי היומיום שלהם לקבל החזר מס אבטלה על התקופות בהן לא עבדו וזאת לצד החזרי מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים.

כיצד מגישים בקשה של החזר מס הכנסה?

כאשר ניגשים להגשה של טפסים ומסמכים בכדי לקבל החזר מס הכנסה, ראשית חשוב לברר אם אתם עומדים בקריטריונים כלשהם אשר מעידים על כך שמגיעים לכם החזרי מס כלשהם. ככלל, ניתן לומר בוודאות די גמורה כי כמעט כל שכיר עשוי לקבל החזר מס כלשהו במידה ויגיש בקשה כזו. החזר מס לשכיר עם יועץ מס, דורש מאותו שכיר להציג טפסי 106 של מקומות העבודה שעבד בהם ב7 השנים האחרונות ולכך לצרף עוד מסמכים אשר עשויים להעלות את גובה ההחזר בהתאם למצבו של אותו שכיר במהלך השנים.

אם לדוגמה אותו שכיר היה מובטל במהלך 7 השנים לתקופות מסוימות, סביר כי ההחזר יהיה גבוה יותר, שכן – כפי שהוסבר קודם לכן במאמר זה, החזר מס אבטלה מגיע למי שממשיך לשלם מיסים גבוהים על אף שלא עובד. החזר מס לשכיר עם יועץ מס, דורש איסוף של כל המסמכים ומילוי נכון של טפסים תואמים ברשויות המיסים. מומלץ לעשות זאת עם איש מקצוע אשר התמחותו היא החזרי מס.

כמה זמן עורך תהליך של בקשה של החזר מס אבטלה?

אם החלטתם לדרוש את הכספים שלכם מהמדינה, עליכם לקחת בחשבון שהתהליך לוקח כמה חודשים, ומחולק לשני חלקים. החלק הראשון בתהליך של החזר מס אבטלה או כל מס אחר הינו החלק של איסוף הנתונים, המסמכים והעובדות. לאחר מכן ממלאים את הטפסים הנדרשים מכם בהתאם למצב שלכם ולהחזר אותו אתם דורשים. החלק השני הינו החלק של הגשת הטפסים, למעשה לאחר הגשת הטפסים אין לכם כבר שליטה, אלא העבודה עוברת לצד של רשויות המיסים.

הטיפול הבירוקרטי במסמכים שהוגשו על ידיכם בגין החזר מס אבטלה יטופלו בפרק' זמן שלא עולה על 12 חודשים (על פי חוק), יחד עם זאת הזמן הממוצע של טיפול במסמכים של החזר מס אבטלה הוא 90 ימים – כלומר שלושה חודשים.

החזר מס אבטלה
החזר מס אבטלה

מדוע מומלץ לבצע החזר מס בעזרת יועץ מס?

אנשים רבים מתפתים לבצע את ההליך של החזר מס אבטלה באופן עצמאי בכדי לחסוך כסף, אולם, לטווח הארוך טיפול עצמאי איננו חוסך לאותם אנשים כסף ואף עושה את ההפך הגמור ונסביר זאת כאן.

בעת הגשת בקשה של החזר מס אבטלה או החזר מס אחר ממס הכנסה, עליכם לעמוד בקריטריונים מסוימים ובהתאם לאותם קריטריונים להציג מסמכים, יועץ מס אשר מתמחה בהחזרי מס ילווה אתכם לאורך כל הדרך וינחה אתכם כיצד להשיג כל מסמך ומסמך, יברר מולכם על עוד דברים ומצבים שעשויים להעלות את גובה ההחזר וימלא אתכם את המסמכים באופן כזה שהם לא יחזרו חזרה למילוי חוזר.

מעבר לזמן שייחסך לכם, במידה ותבחרו לבצע החזר מס עם חברת החזרי מס זכותך או חברה דומה להחזרי מס, יתכן מאוד כי גם גובה ההחזר יהיה גבוה יותר, שכן ככל שאותו יועץ מס יותר מתמחה בנושא, כך ידע לכוון אתכם למסמכים הנכונים שיספקו לכם את הטבות המס המגיעות לכם במקרים מסוימים.

עוד משהו מעניין על: החזר מס דמי לידה, כמה עמלה לוקחים על החזר מס

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן