החזרי מס לעצמאיים – הכירו את כל הסיבות בגללן עצמאיים רבים משלמים מיסים גבוהים ללא הצדקה חוקית!

לא מעט עצמאיים כיום זכאים לקבל החזרי מס על סך אלפי שקלים בכל שנה ללא ידיעתם. רבים בטוחים שהחזרי המס מתייחסים בעיקר לעובדים שכירים שמשכורתם נפגעה במהלך השנה, אך חברת החזרי מס זכותך העוסקת בתחום במשך שנים ארוכות מסבירה שישנן עצמאיים רבים שלא ממצים את כל הטבות המס המגיעות להם. אז אם גם אתם לא מכירים את מלוא הזכויות שלכם כעצמאיים, הגעתם למקום הנכון. מומחי החזרי מס זכותך עושים עבורכם סדר כך שתכירו היטב את כל הזכויות המגיעות לכם, תדעו לעקוב אחרי כל ניכויי המס שלכם, תצליחו לבדוק בכוחות עצמכם האם אתם זכאים לקבל החזרי מס לעצמאיים ותדעו כיצד למצות את כל התנאים שלכם על הצד הטוב ביותר. בדיקת הזכאות לקבלת החזרי מס לעצמאיים תאפשר לכם לדעת האם שילמתם בשש השנים האחרונות מיסים גבוהים מידי בהתחשב בסך ההכנסה השנתית שלכם. חוששים מבדיקה ארוכה ומייגעת?

חשוב שתכירו את החידושים הרבים של בדיקת הזכאות. עד לפני שנים בודדות כל המבקש לבדוק את זכאותו לקבל החזרי מס לעצמאיים נדרש להתמודד עם שלבים רבים, הליכי בירוקרטיה מורכבים, תורים שלא נגמרים וכמובן לא מעט טפסים. הליך מורכב ומאיים זה גרם לעצמאיים רבים לוותר על כל הכספים המגיעים להם ולא לבדוק את זכאותם לקבל החזרי מס לעצמאיים.

בדיקה פשוטה ומהירה תאפשר לכם לבדוק את מצב תשלומי המיסים שלכם בשש השנים האחרונות – הכירו את כל שלבי הבדיקה

אך במספר השנים האחרונות כל רשות המיסים בכלל ובדיקת הזכאות לקבלת החזרי מס לעצמאיים בפרט עברו שינויים ושיפורים רבים. כיום הליך בדיקת הזכאות נעשה דרך האינטרנט ללא כל צורך בעמידה מייגעת בתורים בלי סוף, בהבאת טפסים רבים או בהתמודדות עם שלבי בירוקרטייה מאיימים. הבדיקה האינטרנטית פשוטה למדי כך שכל אחד יכול להשלים אותה בהצלחה בכוחות עצמו, גם אם הוא ממש לא מסתדר עם בירוקרטיה וטופסולוגיה. כל שנדרש מכם זה למלא את מספר תעודת הזהות שלכם ולצרף עוד מספר נתונים פשוטים להשלמת הבדיקה. ניסיתם לבדוק את זכאותכם לקבל החזרי מס לעצמאיים ונתקלתם בבעיה?

אנשי המקצוע של חברת החזרי מס זכותך מצביעים על טעויות הקלדה או אי דיוקים במילוי הפרטים כגורמים המרכזיים לכל התקלות והעיכובים. על כן חברת החזרי מס זכותך ממליצה לכל לקוחותיה להשלים את שלבי הבדיקה בנחת רוח תוך בדיקת מלוא הנתונים שמולאו טרם שליחתם. הצלחתם להשלים את בדיקת הזכאות לקבלת החזרי מס לעצמאיים? מעולה, כעת חשוב שתכירו את כל הסיבות המרכזיות שבגללן כל כך הרבה עצמאיים משלמים מיסים גבוהים ללא צורך. היכרות עם כלל הסיבות הללו תאפשר לכם להכיר היטב את הזכויות שלכם כעצמאיים.

גרים באזורי פריפריה? הורים לילד עם צרכים מיוחדים? משלמי מזונות? מגיעה לכם נקודת זיכוי שתחסוך לכם אלפי שקלים מידי שנה!

אז הסיבה הראשונה בגינה עצמאיים רבים מגיעים לחברת החזרי מס זכותך בטענה כי הם משלמים מיסים גבוהים מידי לסך הכנסתם השנתית היא נקודות זיכוי. רשויות המס מעניקות נקודות זיכוי ללא מעו שכירים ועצמאיים כאחד בגין שלל סיבות, לרבות נכות פיזית או נפשית הפוגעת בכושר העבודה, הורים לילד בעל צרכים מיוחדים, משלמי מזונות, מסיימי תואר אקדמאי ועוד. לא מעט עצמאיים לא מכירים בנקודות הזיכוי המגיעות להם וממשיכים לשלם מיסים כרגיל. כל נקודת זיכוי יכולה לחסוך אלפי שקלים מידי שנה, כך שאי התחשבות בנקודות זיכוי תיצור פערי מס משמעותיים. מה עושים? קודם כל בודקים מהן כל נקודות הזיכוי המוענקות לעצמאיים. היכרות עם כל הנקודות הקיימות תבטיח שלא תפספסו דבר.

מצאתם נקודת זיכוי שמתאימה לכם? ייתכן שתוכלו לקבל החזרי מס לעצמאיים. הליך קבלת החזרי מס לעצמאיים מתאפשר עד שש שנים אחורה מסיום שנת המס שבה חלה הטעות. במילים אחרות, גם אם לא קיבלתם את נקודת הזיכוי ושילמתם מיסים כרגיל, תוכלו לקבל את כל ההפרשים חזרה עד שש שנים אחורה. מעבר לכך, החזרי מס לעצמאיים שתקבלו יועברו ישירות לחשבון הבנק שלכם בתוספת ריבית חיובית של 4% לכל שנה.

רכזו את כל ההוצאות העסקיות שלכם ודווחו עליהן בסוף השנה – הכירו את שיטת קיזוז ההכנסה החייבת במס

הסיבה השניה והמרכזית לכך שבעלי עסקים זכאים לקבל החזרי מס לעצמאיים היא חוסר התחשבות בהוצאות עסקיות. בעלי עסקים רבים לא מודעים לכך שהם רשאים להצהיר על מגוון רחב של הוצאות עסקיות שירדו מסך ההכנסה החייבת במס. ישנן לא מעט הוצאות של בית עסק המוכרות לרשות המיסים כהוצאות חיוניות המזכות את בעל העסק בהטבת מס. בין כלל ההוצאות העיסקיות ניתן למנות את התשלום לעובדים, הוצאות לשיווק ופרסום בית העסק, רכישת רכבי חברה, הוצאות לשיפוצים ושדרוגים שונים של בית העסק, הוצאות חשבונות חשמל, מים ועוד. בעל עסק צריך לרכז את כל הוצאות בית העסק שלו ולהצהיר עליהן מידי שנה. איך זה עובד?

מומחי החזרי מס זכותך מסבירים. בעל עסקים שמדווח על הכנסות של 250,000 שקלים מידי שנה והוצאות מוכרות של 75,000 באותה שנה, יחוייב במיסים על הכנסה של 175,000 שקלים בלבד, כלומר על סך ההכנסה פחות סך ההוצאה. בעלי עסקים רבים שלא מודעים לכך זכאים לקבל החזרי מס לעצמאיים על סך אלפי שקלים ולעיתים אף עשרות אלפי שקלים מידי שנה. סיבה נוספת לזכות לקבל החזרי מס לעצמאיים היא פטור ממס. ישנם בעלי עסקים הזכאים לקבל פטור ממס בגין שלל סיבות קיימות ללא ידיעתם. אי התחשבות בפטור תזכה את העובד או העצמאי לקבל את כל תשלומי המס שלו בחזרה (שוב, עד שש שנים אחורה).

החזרי מס לעצמאיים
החזרי מס לעצמאיים

החזר מס שלילי – תמריץ כלכלי המוענק לשכירים ולעצמאיים כאחד

אם לא די בכך, סיבה נוספת לכך שעצמאיים רבים כיום זכאים לקבל החזרי מס לעצמאיים היא החזר מס שלילי. החזר מס שלילי או בשמו המוכר יותר, מענק עבודה, הוא מעין תמריץ כלכלי המוענק לשכירים ולעצמאיים העונים על מספר תנאים. התנאי הראשון הוא גיל העובד. כל עובד מעל גיל 23 עם ילדים או 55 בלי ילדים זכאי לקבל החזר מס שלילי כמענק עבודה. תנאי נוסף הוא סך הכנסתו החודשית שלא תעלה על כ 6,200 שקלים ולא תרד מכ 2,100 שקלים מידי חודש. בניגוד למקובל לחשוב, גם עצמאיים זכאים לקבל החזר מס שלילי במידה והם יתאימו למלוא התנאים ובמידה והם לא מקבלים, הם ימצאו זכאים לקבלת החזרי מס לעצמאיים.

את כל ההחזרים מרשויות המיסים מקבלים ישירות לחשבון הבנק המעודכן כך שאם החלפתם חשבון לאחרונה, חשוב לוודא שרשות המיסים מכירה בכך. כמו כן, את כל החזרי המס בין לעצמאיים ובין לשכירים ניתן לקבל על טעויות חישוב שנגרמו בשש השנים האחרונות. שילמתם מיסים גבוהים מידי לפני חמש שנים? תוכלו לקבל את כל המגיע לכם חזרה בתוספת תשלום של 4% ריבית חיובית בכל שנה.

עוד משהו מעניין על: החזרי מס לחיילים משוחררים, הטבות לילדים בחינוך מיוחד

דה מארקר לוגו

החזר מס: כל מה שאתם צריכים לדעת

05 יולי 2020

דילוג לתוכן